7 day tweet volume :
I call for immediate release of LGBT activist Margot from .@stopbzdurom detained yesterday for blocking an anti-LGBT hate van & putting rainbow flags on #Warsaw monuments.Order to detain her for 2 months sends very chilling signal for #FreedomOfSpeech & #LGBT rights in #Poland
W żadnej z prowadzonych przeze mnie spraw o zgwałcenie nie zatrzymano podejrzanego, mimo podania przez pokrzywdzoną jego personaliów. Widać pomniki boją się bardziej.
Oświadczenie RPO w sprawie piątkowych wydarzeń i zatrzymania ok. 50 osób rpo.gov.pl/pl/content/RPO…
Próbuję to sobie wyobrazić. Jeździ po Warszawie furgonetka z napisem "Żydzi to wszy i tyfus. Szkodzą Polsce. Do gazu". Przecinam jej plandekę i piszę "stop bzdurom". Pewnie powinienem ponieść karę. Grzywnę, prace społeczne... Policja zaś robi pokazowe zatrzymanie. [1/2]
 • Wczorajsza noc była koszmarem dla ponad 50 zatrzymanych osób, które przewożono z miejsca na miejsce, bez kontaktu z rodziną, bez dopuszczenia pełnomocników ani posłów. Do tej pory nie mamy pewności, gdzie duża część z nich jest. Policja kłamie i ukrywa informacje #polishstonewall
  @MagdaBiejat
 • 2020. Serio @PolskaPolicja ? To są tak groźni i niebezpieczni ludzie, aby tak ich traktować? Kto wydał rozkaz tych łapanek? Dla kogo pracujecie? Dla obywateli czy dla pisu? Hańbicie urząd! Foto: JohnBob&SophieArt
  @JoankaSW
 • "Myślisz, że chłopcy, których dzisiaj widzę na kampusach uniwersyteckich mogliby zakończyć II wojnę światową? Myślisz, że mogliby wylądować na plażach Normandii?"
  @bogdan607
 • PRZEKLEJONE: Poszukujemy informacji, gdzie przebywa obecnie Linus Lewandowski, zgarnięty wczoraj z Krakowskiego Przedmieścia. Policja udziela sprzecznych informacji, a z nim nie ma żadnego kontaktu od 12 godzin. Jeśli ktoś by się czegoś dowiedział, proszę o informacje.
  @JoankaSW
 • Do polskiego 🇵🇱dramatu , jak w przypadku Georga Floyda 🇺🇸 już niedaleko. Czy ktoś powstrzyma tę eskalację, może ponownie zaprzysiężony @AndrzejDuda ?
  @MirekRozanski
 • "Sad day for #Poland democracy." -What the fack? @AndrzejDuda
  @RobertDeNiroUS
 • POLICJANT BĘDĄCY BIEGŁYM SĄDOWYM NAWOŁUJE DO GWAŁTU NA MARGOT Komisarz Jacek Wrona publicznie przy pomocy portalu społecznościowego nawoływał do gwałtu na zatrzymanej #Margot.
  @Ma_rysia_pa
 • Podsumowując noc: doliczyliśmy się przynajmniej 47 zatrzymanych na różnych komendach w Warszawie: Wilcza, Zakroczymska, Jagiellońska, Żytnia, Żeromskiego, Opaczewska, Malczewskiego, być może Grenadierów i inne. UWAGA: nie wszyscy mają prawnika, potrzebna pomoc prawna na sobotę!
  @Ula_Zielinska
 • Warszawa 4 rano. 49 osób zamkniętych w celach. 10 zaginionych. 2 osoby zabrane z komisariatów przez karetki pogotowia. Zatrzymane dzieciaki zmuszane do podpisywania oświadczeń, że nie będą składały zażaleń na zatrzymania. @PolskaPolicja-zbrojna bojówka pod dowództwem przestępcy.
  @ObywateleRP
 • Dwóch osiłków przygniata dziewczynę. Pieciu innych się przygląda i asystuje. Czy ona jest tak groźnym przestępcą? Wstyd @PolskaPolicja, wstyd po stokroć. Przez dziesięciolecia nie wyzbędziecie się teraz wizerunku represyjnego, brutalnego aparatu rządzącej partii. Jak po komunie
  @MicWawrykiewicz
 • 🏳️‍🌈🇵🇱Let's all very well understand what has happened to the LGBTI-community in Poland Tonight! 🇪🇺The EU cannot allow Poland to introduce Russian anti-LGBTI laws and oppression. @VondDerLeyen @EUcopresident has to stop the abuse by the Polish government and police - NOW!
  @RemyBonny
 • Niebywałe. Uniwersytet - ten Uniwersytet, który tyle razy te bramy otwierał w takich sytuacjach za PRL - zamyka teraz bramy przed ludźmi, którzy znaleźli się w tzw "kotle" i nie mogą się rozejść I to jest legitna historia, pisze o tym sam prof. Urbanik. #PolishStonewall
  @K_Paczkowski
 • W związku z dużą liczbą pytań otrzymanych od dziennikarzy dotyczących wczorajszych wydarzeń i interwencji Policji m.in. na Krakowskim Przedmieściu zapraszam do zapoznania się ze stanowiskiem Rzecznika Komendanta Stołecznego Policji.
  @Policja_KSP
 • Ilu uczestników tego czynnego zbiegowiska na autostradzie A4 trzynaście dni temu zatrzymała już @PolskaPolicja?
  @JStrozyk69
 • Teatr Polski w Poznaniu ❤️🧡💛💚💙💜 Fot. fb teatru.
  @amalenstwo