Szanujemy krew przelaną w walce z nazizmem, ale w 1945 reżim Stalina przyniósł 🇵🇱 terror, zbrodnie i rabunkową gospodarkę.

Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę spod okupacji niemieckiej, ale nie przyniosła Polakom wolności!

🔃UDOSTĘPNIJ!

#wyzwolenieBEZwolności

Tweet Engagement Stats

Stats are based upon replies and quotes of this tweet

Engagement Map

Quotes
Replies
Retweets
Trendsmap

Replies and Quotes

Total of 40 replies and 42 quotes found
Odważniej...ODWAŻNIEJ Szanowni Państwo ! Dzisiaj już nie strzelają w potylicę !
W 1945 po wypędzeniu Niemców z Polski...Armia Czerwona/NKWD zainstalowała swoją agenturę i w :
17 WUBP
24 MUBP
265 PUBP
50 obozach śmierci,więzieniach i lasach...
Wymordowali ponad 50 000 Polaków.
 
Министерство иностранных дел 🇵🇱: Мы уважаем память о крови, пролитой в борьбе с нацизмом, но в 1945 году сталинский режим принес Польше террор, преступления и грабительскую экономику.

Красная армия освободила Варшаву от немецкой оккупации, но свободу полякам она не принесла.
 
"Красная Армия освободила Варшаву от немецкой оккупации, но не принесла свободу полякам", заявил МИД Польши в 75-ю годовщину освобождения столицы Польши:-"Мы уважаем пролитую кровь в борьбе с нацизмом, но в 1945 г сталинский режим принес террор, преступления и грабеж экономики"
 
поляки молодці - добре відповіли росіянам, з гідністю.

у цій частині нашому @MFA_Ukraine та @VPrystaiko варто брати приклад гідності у стосунках із росіянами у своїх польских колег, а не страждати меншовартістю, як то зазвичай трапляється:
 
In reply to @MSZ_RP
Warto pamiętać, że niedługo po tym jak prawobrzeżna Warszawa została wyzwolona przez Armię Czerwoną i LWP we wrześniu 1944 roku, prawie natychmiast rozpoczęła działalność katownia UB/NKWD na Strzeleckiej 8. pic.twitter.com/HnBx78TH4D
 
In reply to @MSZ_RP
Armia Czerwona niczego nie wyzwoliła. Zwyczajnie przejęli tereny z rąk Niemców i rozpoczęli dalszą okupację Polski.
 
Rispettiamo il sangue versato nella lotta contro il nazismo, ma ricordiamoci che nel 1945 il regime di Stalin portò alla 🇵🇱 il terrore, i crimini e l'economia della rapina.

L'Armata Rossa ha liberato Varsavia dall'occupazione tedesca, ma non ha portato la libertà ai polacchi!
 
Wkroczyła do Warszawy ale to nie znaczy, że ją wyzwoliła!!!
 
In reply to @MSZ_RP
Dziadek usłyszał takie zdanie w 1945 od rosyjskiego żolnierza-wyzwoliciela: "Дьявол ушел, и пришел чорт"...
 
W dwóch zadaniach wyjaśnione jest wszystko!
Dodam od siebie uzupełnienie do drugiego zdania:
Armia Czerwona przyniosła Polakom terror, mordy i niewolę.
 
In reply to @MSZ_RP
Armia Czerwona nie wyzwolila Warszawy, tam już nikogo nie było. Kolejny tyran tam wkroczyl i rozpoczął krwawe panowanie.
 
fajna infografika, 30 lat za późno. Straconego czasu na prezentowanie prawdy, nie da się naprawić jedną infografiką, skierowaną do skołowanych i podzielonych Polaków.
 
In reply to @MSZ_RP
Po odczekaniu aż Warszawa stanie się wielkim cmentarnym gruzowiskiem😱🛑czerwona zarazo‼️‼️‼️‼️‼️
 
Nazizm ile mücadelede dökülen kana saygımız var, ancak Stalin rejimi 1945’te🇵🇱Polonya’ya terör, suç ve talan ekonomisi getirdi.
Kızıl Ordu Varşova’yı Alman işgalinden kurtardı, ancak Polonya halkına özgürlük getirmedi!

#wyzwolenieBEZwolności
#liberationWITHOUTfreedom
 
Prosimy bardzo szanowne MSZ by w stosunku do Armii Sowieckiej..zwłaszcza w kontekście Warszawy nie używać słowa "wyzwoliła"! Długo czekała na drugim brzegu Wisły aż Niemcy wymordują powstańców, mieszkańców wygnają do obozu w Pruszkowie i in. a Warszawę spalą!
"Wyzwolicielka"???
 
In reply to @MSZ_RP
Kto to byli "naziści" może ktoś nam wyjaśni, bo brak mi tu słowa NIEMIECKIM OKUPANTEM.
 
Armia Czerwona „wyzwoliła” stolicę Polski spod okupacji niemieckiej, ale nie przyniosła Polsce i Polakom wolności... lecz lata niewoli społecznej, intelektualnej, kulturalnej i ustrojowej. Pamietajmy o ofiarach reżimu stalinowskiego‼️#wyzwolenieBEZwolności #poland @MSZ_RP
 
 
Ми поважаємо кров пролиту в боротьбі з нацизмом, але у 1945 р. режим Сталіна приніс 🇵🇱 терор, злочини та "грабункову" економіку для країни. Червона армія визволила Варшаву від німецької окупації, але не принесла полякам свободи!

🔃ПОШИРЮЙ!

#wyzwolenieBEZwolności
 
Ми шануємо кров, пролиту у боротьбі з нацизмом, тим не менш у 1945 році Сталін приніс 🇵🇱 терор, злочини і грабіжницьку економіку.

Червона Армія визволила Варшаву від німецької окупації, але не дала полякам свободу!

🔃ПОШИРУЙ!

#wyzwolenieBEZwolności
 
In reply to @MSZ_RP
Chwała Armii Czerwonej i Ludowemu Wojsku Polskiemu za wyzwolenie 👏👏👏👏👏👌👌👌👌i za wolność
 
In reply to @MSZ_RP
W 1945 skończyła się okupacja niemiecka a zaczęła okupacja rosyjska która trwała do 1989
 
 
 
In reply to @MSZ_RP
wkroczyła/przejęła ! od Niemieckiego okupatora i wprowdziła radziecką okupację PORA wykreślić raz na zawsze słowo wyz..1944+(czy 1939-41) związane z armią czerwoną na terenie Polski określać jak okupacja Od słów zaczyna się świadomość i prawda youtu.be/Q88AkN1hNYM
 
 
 
 
In reply to @MSZ_RP
Wyzwoliła ruiny Warszawy, bo Warszawiaków skatowała.
 
In reply to @MSZ_RP
Leczenie cholery dżumą nie jest żadnym leczeniem.
 
 
Ми поважаємо кров пролиту в боротьбі з нацизмом, але у 1945 р. режим Сталіна приніс 🇵🇱 терор, злочини та "грабункову" економіку для країни. Червона армія визволила Варшаву від німецької окупації, але не принесла полякам свободи!

🔃ПОШИРЮЙ!

#wyzwolenieBEZwolności
 
 
Mēs cienām karavīru asins upurus cīņā pret nacismu, bet '45. gadā Staļina režīms atnesa 🇵🇱 teroru, zvērības un ekonomisko ekspluatāciju.

Sarkanā armija atbrīvoja Varšavu no nacistu
okupācijas, bet tas nenozīmēja brīvību Polijai!
 
We respect the blood shed in the fight against Nazism, but in 1945 Stalin's regime brought 🇵🇱 terror, crimes and a robbery economy.

The Red Army liberated Warsaw from German occupation, but did not bring freedom to Poles!
#OTD #OnThisDay #WW2
 
Sowieckie wyzwolenie = niewola.
 
I zagarnął 1/2 terytorium 🇵🇱 #Kresy.
 
In reply to @MSZ_RP
... chyba aneksji połowy RP! Niemcy spalili nawet spalone kamienice, co tu było wyzwalać? Sowieci czekali jak warszawa się wykrwawi, celowa robota mająca na celu pozbycie się ewentualnych wrogów "ludu" rękoma Niemców!
 
In reply to @MSZ_RP
pamięta Pan, co było jak Pan powiedział o wyzwoleniu przez Armię Czerwoną? 😂😂😂
 
In reply to @MSZ_RP
Rozumiem, że dyplomaci po prostu nie potrafią nazwać niektórych rzeczy własnymi nazwami, więc ja to nazywam: w 1945 r. Jeden z okupantów oderwał Polskę krwią z ust innego okupanta, dlatego NIE było to w żaden sposób WYŁĄCZONE. ⬇️
 
In reply to @MSZ_RP
Najlepszy Sojusznik Hitlera - Sowiety
 
In reply to @MSZ_RP
"Już 19 stycznia 1945 r. gen. Iwan Sierow pisał do Ławrientija Berii: „W celu zaprowadzenia należytego porządku w Warszawie wykonaliśmy, co następuje: 1. zorganizowaliśmy grupy operacyjno-czekistowskie ..." warszawa.tvp.pl/46227522/75-la…
 
Ми поважаємо кров пролитою в боротьбі з нацизмом, але у 1945 р. режим Сталіна приніс 🇵🇱 терор, злочини та грабункову господарку.

Червона армія визволила Варшаву від німецької окупації, але не принесла полякам свободи!

🔃ПОШИРЮЙ!
 
 
Zapytajcie się ich czy oddali właścicielom te dywany skradzione z praskiego mieszkania na potrzebę "udekorowania" podestu dla Bieruta i spółki🤢 pic.twitter.com/hyRo0O2MGE
 
In reply to @MSZ_RP
Польская экономика была полностью востановленна за счет СССР. Вся промышленность была восстановлена за счет СССР. Польские города были востановленны за счет СССР. Поздравляю поляков с 75 годовщиной освобождения советскими войсками от фашистских захватчиков. pic.twitter.com/Xz4s7GQu19
 
In reply to @MSZ_RP
Stalinowi i sowietom udało się dojść do Berlina przed tym zanim USA zbudowało broń jądrową. Po 45 roku Alianci zrzuciliby kilka bomb na Niemcy i byłoby po krzyku...!!!
 
In reply to @MSZ_RP
Pamiejtajmy ze rezim Sowiecki pochlonal okolo 100,000,000 ofiar a Hitlerowski okolo polowy mniej. Czesto wybieranie “lepszego zla” wlasnie do tego prowadzi. W sumie cala ta sytuacja daje Polsce szanse wkoncu opowiedziec swiatu jak naprawde bylo. Nie zaprzepascmy tej okazji!
 
In reply to @MSZ_RP
I jeszcze jedno: Kiedy NSZ czyli że facto POLSKI RZĄD przeprosi komucha Czarzastego który nie dawno w TVP powiedział: Czy wam się podoba czy nie to ZSRR wyzwolił Polskę. Ilu jeszcze KRETÓW MOSKWY pracuję w tym CZERWONYM BAGNIE zwanym MSZ RP!?
 
In reply to @MSZ_RP
Wyzwolenie to tyle co "danie wolności"; @MSZ_RP wpadacie w logiczną sprzeczność. Armia Czerwona PRZEPĘDZIŁA okupanta niemieckiego, tak jak w 1941 Wehrmacht przepędził z kresów okupanta sowieckiego. W obu przypadkach owocem było wprowadzenie na zajetych ziemiach nowej okupacji.
 
In reply to @MSZ_RP
Czyżby zapomnieli, że do lat 50 wykorzystywali niemieckie obozy do kontynuacji zagłady Polaków?
 
In reply to @MSZ_RP
Żadne "wyzwoliła". Kacapy weszły do opustoszałego i zniszczonego pośrednio przez decyzję Józefa Stalina miasta. W ruinach ukrywało się od kilkuset to kilku tysięcy tzw. Robinsonów i tyle.
 
In reply to @MSZ_RP
Przypominam, że w planach Hitlera (po Holocauście Żydów) było wymordowanie 70% Słowian, a z pozostałych 30% uczynienie niewolników. Samych Polaków których nienawidził szczególnie wybiłby co do jednego (tak jak Żydów). Armia Czerwona w tym kontekście ocaliła Polaków przed zagładą.
 
In reply to @MSZ_RP
17. 09.39 Armia Czerwona napadła i okupowała Polskę. 17.01.45 Armia Czerwona zastąpiła okupację niemiecką w Warszawie. Przelewając krew w walce z nazizmem rozszerzała komunistyczną okupację na Europę Środkową i Wschodnią. To są fakty i nie mamy za co AC dziękować.
 
나치즘과 치른 전투에서 흘린 피에 경의를 표하지만, 1945년 스탈린 정권은 🇵🇱 테러, 범죄, 약탈 경제 등을 초래했습니다.

붉은 군대는 바르샤바를 독일 점령에서 해방시켰지만, 폴란드에 자유를 가져다주지는 않았습니다!

🔃공유하세요!

#wyzwolenieBEZwolności #자유없는해방
 
Ну вы знаете что делать!!!!
 
Jakieś 1,5 miesiąca temu bardzo oburzano się tu na mnie za używanie słowa <wyzwolenie> w odniesieniu do zakończenia okupacji niemieckiej na skutek działań AC i WP w 1945 r. i ich ówczesnym powszechnym odbiorem społecznym. MSZ dziś trafnie: jak było, czym było i co przyniosło.
 
In reply to @MSZ_RP
Czyli OD DZIŚ BĘDĄ TRĄBIĆ NA ŚWIECIE I W ROSJI NA OKRĄGŁO ,to co OFICJALNIE napisał POLSKI MSZ że:TO ARMIA RADZIECKA WYZWOLIŁA POLSKĘ!!! Więc niech ten pierdolony pokski? rząd nie mąci!!! Ja , człowiek 65 letni ABSOLUTNIE NIE ZGADZAM SIĘ Z TAKIM STANOWISKIEM POLSKIGO RZĄDU,WSTYD!
 
In reply to @MSZ_RP
Z Niemcami. Nie było takiego kraju - NAZI.
 
In reply to @MSZ_RP
Ale PiS,przyniósł wolność,towarzyszom,kacykom pisowskim by być,bezkarnym!
 
In reply to @MSZ_RP
 
In reply to @MSZ_RP
Польские скотские проститутки, гитлеровские союзники, расчленившие Чехословакию, смеют хрякюкать на Поссию (Советский союз). Мой дед освобождал вас, скотов, и награды имел не только наши, но и Войска польского. 600 тысяч наших воинов погило, чтобы польские скоты сейчас глумились(
 
In reply to @MSZ_RP
Ja teraz się czuje traktowana tak jak ludzie za czasów wojnu i niewoli. Ignorowana moja adwokat ignorowana. Niech w końcu ten koszmar ktory mi zrobiono sie skończy. Matactwa na moj temat dp Councilu. Patrzenie przez pryzmat przeszłości. To jest chore i mi się to nie podoba.
 
In reply to @MSZ_RP
Hey, who's a Pole for bagnets
 
 
In reply to @MSZ_RP
Теперь в западной Беларуси мы меньшинство
 
To chyba zmiana w narracji PiS o tym co wydarzyło się w Polsce wiosną 1945 roku. Bo jednak Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę, oczywiście po to aby ją zniewolić, innym opresyjnym, ale już nie tak morderczym systemem.
 
Armia Czerwona weszła na zgliszcza miasta i blisko 50 lat hańbiła naszą Ojczyznę.
 
 
In reply to @rianru
Предлагаю высказать польском МИД, всё что мы о нем думаем. twitter.com/MSZ_RP/status/…
 
 
In reply to @VatnikVII
Только эти подлые ляхи думают по другому. twitter.com/MSZ_RP/status/…
 
In reply to @PPanajotow
Da Pan wiarę?! "Armia Czerwona wyzwoliła Warszawę spod okupacji niemieckiej ()"
 
Efektywnie, bo zwięźle i w punkt! Przy tym poziomie zniekształcania faktów historycznych przez Rosjan, co jak się wydaje potrwa jeszcze dłuższy czas, nie ma co wchodzić w długie dywagacje.
 
Ważne, żeby tego typu komunikaty były kierowane a priori poza Polskę w koordynacji z unijnymi komórkami ds. zwalczania fake newsów jak @eeas @EUmythsBuster oraz rządami, think-tankami, muzeami, etc.
 
Od 1939 do 1945 roku trwała okupacja niemiecko sowiecka na podst Paktu Ribbentrop -Mołotow, w Polsce. Armia Krajowa Wyzwalała Warszawę.
 
 
 
Over 4 replies and quotes not shown

Retweeters

345 retweeters not shown
Register for Trendsmap Access
Login via Twitter to start your free trial now

Don't have a Twitter account? You can also register via Facebook or Instagram

* Analytics, alert and visualisation tools require additional authorisation
Existing users can login

Our trial allows access to only the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Plus subscription provides full access to all available timeframes

Signup Now