@a_tonnie | 6,917 followers
Babako amekulipia fees ya four yrs馃槖then peer pressure inakufanya unafanya huu upuzi馃挃馃槩ngojea results馃挃why do this to ur parents馃挃so shamefull馃槶

Tweet Engagement Stats

Stats are based upon replies and quotes of this tweet

Engagement Map

Quotes
Replies
Retweets
Trendsmap

Replies and Quotes

Total of 99 replies and 9 quotes found
In reply to @a_tonnie
The joy that comes with finishing KCSE is unmatched, little did we know that it was the beginning of stressful life.
 
 
 
In reply to @a_tonnie
Kuna mwingine apo backleft ametulia tu 馃槀
 
In reply to @a_tonnie
Acha watoto waenjoy life mapema. Hii Kenya saa hii, do you see anything to smile about
 
In reply to @a_tonnie
Wacha wasikie vizuri bana alaa
 
In reply to @a_tonnie
Kuwa mpole We all did the same during our high school times. We just didn't have pictures to share like they do now. It's their time. Tuacheni machungu
 
 
In reply to @a_tonnie
Hawa wenye umewatag ndo culprits
 
 
In reply to @a_tonnie
As long as haiku affect stay in your lane
 
In reply to @a_tonnie
Nitfutie Principal wa Esongolo Secondary school in Vihiga county. We need to talk.
 
In reply to @a_tonnie
Na kama pia yeye alifanya hivi
 
In reply to @a_tonnie
 
In reply to @a_tonnie
I don't mean to sound rude but huku kunakaa busia馃槀
 
In reply to @a_tonnie
Si uyo ndo mrorio humdinya馃樄
 
 
 
In reply to @a_tonnie
Results na hizi vitu they don't correlate.
 
In reply to @a_tonnie
stop behaving like you from mars...its a stage.we all went thru that stage..its their time...wacha wivu
 
In reply to @a_tonnie
In a society that has abolished its morals, the only moral remaining is to abolish the society..
 
In reply to @a_tonnie
What's the big deal, kids are just misbehaving
 
In reply to @a_tonnie
Hawa wako at least ni KCSE wamefanya, nilipatana na maboys wanane , wakivuta bangi Koma ati wamemaliza KCPE.
 
forget hawa, huyo jamaa wa yellow anafanya nini apo!!!!馃槀馃槀馃槀馃槀 #simpingisreal
 
In reply to @a_tonnie
Alaah washaaza kulamba cream馃ぃ馃ぃ
 
In reply to @a_tonnie
Aacha wakuje wateseke campus na streets
 
 
 
In reply to @a_tonnie
Hawa sasa wako over 18 Corona iliwachelewesha
 
In reply to @a_tonnie
Huyo msee amevaa yellow pale backleft kipaparazzi馃槀馃槀馃槀馃憖馃憖
 
In reply to @a_tonnie
 
In reply to @a_tonnie
Kama atafanya haya na bado akawaa anafanya vizuri shuleni kimasomo hiyo shameful inatoka wapi?? Watanzania na Africa kwa ujumla tunachemka hapo tu! Watoto umri na maumbile yanaruhusu kufanya hivyo badala yakuwaambia ukweli kama inaweza kua madhara kutokana na hilo tunakataza bila
 
 
 
In reply to @a_tonnie
Huyo master ako na yellow馃槄馃槄mpenzi mtazamaji
 
Cameraman ndiye aliangusha mbogi yote hapa馃槂馃榾馃榾馃榾
 
In reply to @a_tonnie
The one in yellow. paparrazi
 
In reply to @a_tonnie
But kila mtu alipitia apa at some point unless you gay or les 馃槀
 
In reply to @a_tonnie
Finally I tweet I cannot relate to 馃槀馃槀
 
In reply to @a_tonnie
Hii sio ya Magoha. Our society has failed us. You know if it were that every parent is a parent everywhere such things would be happening. Watoto wagewaheshimu watu wazima na upuzi mwingi ingeishia hapo.
 
In reply to @a_tonnie
Huyu kijana akona yellow anangoja chance alafu uskie .....siuache Hadi Mimi niguze馃檮馃檮
 
In reply to @a_tonnie
Hapo kando naona kuna mpenzi mtazamaji馃槀馃槀馃槀馃槀馃槀
 
 
These kids don't know what lies ahead after kcse馃ぃ
 
In reply to @a_tonnie
Its understandable..go easy
 
You just had to be there...
 
In reply to @a_tonnie
Unapiga lia hapa ty fees na pia wewe izi ndio vitu wewe hufanya campus 馃槀馃槀... Hypocrisy
 
In reply to @a_tonnie
Ndo mimi hapo back left paparatzi.. mlifanya ngumu kufanya...馃槀馃槀
 
In reply to @a_tonnie
Umeficha sura zao na zimekua on public zamani 馃槀馃槅
 
In reply to @a_tonnie
 
In reply to @a_tonnie
Looks like they're high on something.
 
In reply to @a_tonnie
馃槀馃槀馃槀that dude in yellow thou馃挃
 
 
In reply to @a_tonnie
Uliza watu wanamdinya馃槒
 
In reply to @a_tonnie
 
In reply to @a_tonnie
sasa unajifanya uko matured sana hata wewe ulipose ivo high school
 
 
In reply to @a_tonnie
Huaga hakukosi spekteta kwenye izi shenanigans yaani. 馃槶馃槶 pic.twitter.com/MK2wC7UeXM
 
In reply to @a_tonnie
Inakuumia nini wewe wakati wako ulikatazwa ukakataa sasa ni wakti wako kulia馃槀馃槀馃槀馃槀馃槀馃槀馃槀
 
In reply to @a_tonnie
Mbona unaassume watakuwa na results mbaya? Wanaeza behave hivi na bado wapite exam banaa!!!
 
 
In reply to @a_tonnie
Kaaa si pombe sijui Wana upuzi mwingi wa kitoto
 
 
In reply to @a_tonnie
Everything has its on time,
 
In reply to @a_tonnie
Hawata penda results especially girls
 
In reply to @a_tonnie
Results has nothing to do with this...kama mtu ni bright atapita tu... majority of people who passed the exams were worse than that..and I see no problem with what they're doing...no shame in expressing your sexual desires...you are the slave here
 
 
In reply to @a_tonnie
Bora ukose akili wajua huna kuliko hivi
 
In reply to @a_tonnie
Rent ya single room ni how much ukiwa na girlchild?..
 
 
In reply to @a_tonnie
Usiseme na kumbe we ni mmoja wao
 
In reply to @a_tonnie
Maisha inawangojea uku njeee manzeee acha waone wanatufurahisha
 
In reply to @a_tonnie
 
Nimesoma replies na watu wanaclaim kupita kcse ya na hii upuzi , bio zao zinakaa za watu wa D hata followers馃挃馃挃
 
In reply to @a_tonnie
Na hii ni shule gani jamani
 
In reply to @a_tonnie
Kuna watu hapa wanatype hapa ety shameless lakini ile design walishikwa ama kushikana hatareee Sana. Ni camera haikuwa
 
In reply to @a_tonnie
 
In reply to @a_tonnie
Achana na morio馃槀馃槀
 
In reply to @a_tonnie
These are the kids who come back to the estates, have consensual sex with older guys and the feminists claim they were defiled..
 
In reply to @a_tonnie
Morio wa backleft paparazi anawapiga jicho wakifanya uasherati馃槀馃槀馃挃
 
In reply to @a_tonnie
But who was taking the photo?
 
In reply to @a_tonnie
Subcounty mixed day secondary schools
 
In reply to @a_tonnie
Wacha Magoha aamke... watajua starehe ni ya dakika tano
 
In reply to @a_tonnie
Huyo boi ameshika hio tirrie kama pyenga ya kinyaru馃槣馃槣
 
In reply to @a_tonnie
馃槀morio ako na yellow sijui anafanya nini apo
 
In reply to @a_tonnie
Mwenye amepost hizi astakiwe na child *pornography
 
In reply to @a_tonnie
Hi n stage pia m nilifanya ivi
 
In reply to @a_tonnie
I don't know why you people you are judging thats the joy of completion of the kcse........almost everybody did that kama ulikua unasomea dayschool 馃槣馃槣 ...so stop praying then to recieve bad results its their time and the age brackets allows such stupidity ...
 
In reply to @a_tonnie
Labda uulize morio hukunyonya馃槀馃槀
 
In reply to @a_tonnie
The parents n the society have also failed by not providing moral values of life to these young ones...let鈥檚 teach them what鈥檚 right bcoz for sure this is unacceptable behavior
 
In reply to @a_tonnie
What actually do this young child expected to learn? pic.twitter.com/plJUmcLxg5
 
In reply to @a_tonnie
Which school is this we shame the principal 馃槀
 
In reply to @a_tonnie
why are people calling themselves holier than thou? Is it because they are now parents? If background checks are conducted, the majority here are worse
 
In reply to @a_tonnie
Let's accept the reality that there is a problem in society and it's our collective responsibility to make a change. Twitter won't solve anything, in fact, it's worsening
 
Hiyo si big deal juu pia wewe ungepewa chance ya kushika msichana wa MTU hivo highschool haungekataaa馃槄
 
In reply to @a_tonnie
Where is this happening??
 
Over 12 replies and quotes not shown

Retweeters

329 retweeters not shown
Free access is provided to the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Explore subscription provides full access to all available timeframes

Find out more

This account is already logged in to Trendsmap.
Your subscription allows access for one user. If you require access for more users, you can create additional subscriptions.
Please Contact us if you are interested in discussing discounts for 3+ users for your organisation, or have any other queries.