@DIBAliErbas | 540,760 followers
#Deprem nedeniyle vefat eden kardeşlerimiz için ülkemizin dört bir yanındaki tüm camilerimizde yatsı ezanından yarım saat önce sala verilecek ve akabinde "Kur'an-ı Kerim ve Dua Programı" icra edilecek.Ben de Kahramanmaraş Abdülhamid Han Camii'nde sala verip dua edeceğim İnşallah.

Tweet Engagement Stats

Stats are based upon replies and quotes of this tweet

Engagement Map

Quotes
Replies
Retweets
Trendsmap

Replies and Quotes

Total of 1,541 replies and 592 quotes found
enkaz altında yardım bekleyenlere sela dinletmek ne kadar doğru? kötülük olmaz mı?
 
In reply to @DIBAliErbas
Boş yapacağınıza banka hesaplarınızı boşaltıp gerçek bir yardımınızı görsek?
 
In reply to @DIBAliErbas
Arama kurtarma yapılırken "dinleme sırasında" tam bir sessizlik gerekiyor. Umarım cami yakınında böyle bir probleme yol açmazsın... Hem ne gibi faydası olacak şu yaptığının?
 
In reply to @DIBAliErbas
Pekiii, bil bakalım bu havalı havalı sözlerin kaç depremzedeye fayda sağlayacak? SIFIR! Yolla memurlarını, bir yaraya merhem olsunlar. İki taş taşısın, bir kişiye yemek ulaştırsın, bir işe yarasın. Öyle kuru kuruya "biz dua okuycez" ile olmaz o iş!
 
Ülkemizin bütün camilerinde vefat eden canlarımız için selalar okunuyor.. Kur’an-ı Kerim tilavetlerinin ardından dualar edilecek.
*
Yarabbiii..!
Vefat eden canlarımıza rahmet eyle..
Ülkemize ve milletimize yardım eyle.. taşıyamayacağımız yüklerle bizleri imtihan etme.. 🤲
 
Pek umurlarında olduğunu sanmıyorum ama enkaz altındakilerin tespiti için, seslerini duyurabilmeleri için sessizlik gerekiyor.
 
 
In reply to @DIBAliErbas
Anca ölülerin arkasından dua edersiniz.dualarınız insanları yaşatmak ve afetleri engellemek için hiçbir işe yaramıyor.o kadar bütçe ve maaş sizin gibi hiç işe yaramayanlara niye verilir ki haram zıkkım olsun hepinize.
 
kendini yüksel bütçeli berbat hollywood filmlerindeki başrol sanıyo bu adam. neyin acelesi bu ya? aklınız mı gitti?
 
şunu yapmak yerine 1 adet beton parçasını yerden kaldırsan Allah da çok daha fazla takdir ederdi. Hem de insan olduğuna belki inanırdık
 
In reply to @DIBAliErbas
Hacı abi,ne kadar imam hafız varsa ülke de,organize olun.Deprem bölgelerine gidin.Yemek dağıtın.Çay dağıtın.Battaniye dağıtın.Enkaz kaldırın.Sela okutunca bir faydası oluyor mu?Bu karda kışta
 
Bu da bir çeşit torbacı
Uyuşturucu dağıtıyor
 
In reply to @DIBAliErbas
Git deprem bölgesine, iki moloz kaldır, inan daha çok faydan olur…
 
Enkaz altında can çekişenlere kendi selalarını dinletecek kadar vicdansız mı oldunuz?
Aklınız nerde?
Yapmayın bunu.
 
In reply to @DIBAliErbas
Cahil herif, göçük altında kalanların sesini bastırmayın. İyiliğiniz yok safi zararsınız bu millete. Göçük alanlarında ezan ve sala olmamalı, imamları alanlara yardım için yönlendirin.
 
In reply to @DIBAliErbas
Enkaz altından insan kurtarma çalışmaları sürerken sela okutma kararınızı enine boyuna düşündünüz mü? Mesela bu hususta sosyologlar, psikologlar ne düşünüyor diye hiç merak ettiniz mi? Enkaz altında bir tek insan kalmayıncaya kadar bu kararınızı erteleyeceğinizi umuyorum.
 
SELA SESİ YÜZÜNDEN ENKAZ ALTINDA SESİNİN DUYULMAMASI😬
 
In reply to @DIBAliErbas
Haydi vicdanınız, insanlığınız yok, anladık! Aklınızı ne vakit kaybettiniz? Bırakın selayı; hayat normale dönene kadar cemaatle namazı bile camilerde kılmasın insanlar! Açın camileri mağdur, mazlum insanlara… Sıcacık, ışıl ışıl, yüksek kubbeleriyle kucaklasın halkını mabedler!
 
Düşünün: enkaz altındasınız ve sala duyuyorsunuz. Çaresizliğinize çaresizlik eklemek, yaşarken öldüğünü hissettirmek için bundan daha saçma bir şey olabilir mi? Sala vereceğinize "yanınızdayız, buradayız, sizi kurtaracağız" diye anons geçin de bir umut olun bari.
 
In reply to @DIBAliErbas
Sela insanları demotive eder. Eğer bir iyilik yapacaksanız bütçenizden olmak kaydıyla araç gereç gönderin. Yiyecek, elbise, çadır vs. gönderin.
 
ENKAZIN ALTINDAKİ İNSANLARA KENDİ SELALARINI MI DİNLETECEKSİNİZ BU NASIL BİR YÜZSÜZLÜK ARAMA KURTARMA EKİPLERİ İNSANLARIN SESİNİ NASIL DUYACAK
 
Saraydan aldığın talimat böyle demek: İnsanlar aç, susuz,soğuktan donuyor, herkes can derdinde can. Diyanet İşleri Başkanı sala okuyacakmış. Bravo.
Yahu Müslümanlığınızın değeri insanlığınız kadardır. İnsanlıktan uzaklaştıkça insanları da dinden nefret ettiriyorsunuz, utan biraz.
 
In reply to @DIBAliErbas
bırakın selayı ezanı, camiileri barınmaya açın!
 
Yaptıkları, yapabilecekleri tek şey. İnsanlar enkaz altında ve onlara sala dinletiyorlar. Çünkü ellerinden başka bir şey gelmiyor. Yazık ki gelmiyor. Allahlarından bulsunlar.
 
Enkaz altında olan insanlara sela okumak :/ diyanete ayrılan tüm bütçeyi yer bilimlerine, depremle mücadeleye ayıracak bir lider aranıyor.
 
In reply to @DIBAliErbas
Allah senin selânı verdirsin Allah’ın cezası enkaz altında o sesi duyacak yaralıları hiç mi düşünmüyorsun nasıl bir yaratıksın sen o kuran çarpsın seni geber geber geberrrrr
 
In reply to @MiddleEastArtJp
🔒被災者のために国中のモスクでアザーンの30分前にサラーを詠み、クルアーンとドゥアープログラムをやると宣言するも「72時間以内に救出しなきゃいけなくて余裕がないのに意味ねえことやんな」とツッコミが入りまくる。日本で言うところの千羽鶴に近い感覚か。twitter.com/DIBAliErbas/st…
 
35 milyar TL'lik bütçeniz ve mersedesleriniz yerine riskli bölgelerdeki acil durumlar için kurtarma araçları, çadır,malzeme,insan gücü yatırımı yapılsaydı selaya gerek kalmazdı. Vicdansızlık döneminin sembolü
 
hakkaten maşallah.. o devasa bütçenizle elinizden gelenin en iyisini yapmışsınız.
 
In reply to @DIBAliErbas
Ulan sen nasıl bir mahluksun..‼️ Enkaz altında can derdindeki binlerce insana "sela" öylemi..‼️ Ya da dışarıda yakınlarından iyi bir haber almak için bekleyen insanların umutlarına mı bu selamlar.. ‼️ Allah'ım nasıl böyle bir azgın güruhla aynı döneme denk geldik Ya Rabbi..‼️
 
Ne kadar boş bi herifsin sen ya!
 
şu zatın mesajının altına yazılanlara bir bakın..destek veren tek kişi yok.. haklılar.. o kadar nefret ettirdiler ki kendilerinden o kadar olur...
 
Allah hepinizin ayrı ayrı belasını versin
 
In reply to @DIBAliErbas
Umarım Allah,millet göçük altında ölüm korkusuyla donuyorken bu yaptıklarınızı görüyordur...
 
Enkaz altinda umutla bekleyen binlerce insan var, kimisi hala hayatta ve yardım bekliyor.
Sâla verip onlara dinleterek umut kırmak niye, normal bir zaman değil bu.
Biraz akıl...
 
Din dersinden hep 0 alırdım ama sala, dua okuyacağına iki taş kaldırmanın daha sevap olacağına eminim. Daha 24 saat olmamış, hala yaşayanlar var orada. Son nefesiyle yardım çağıran bir kişinin bile sesini bastırdıysa o sala, vergilerimiz zehir zıkkım olsun!
 
İnsanlar hala göçük altında seslerini duyurmaya çalışırken ezan ve duayla o insanların sesini bastırmak nasıl bi akıl tutulması?Halkın parasını yiye yiye bitiremediniz bi yardım eli uzatmaktan acizsiniz.Afet bölgesinde allahın kitabın işi yok.Bizim başımıza en büyük bela sizsiniz
 
Evet çok mantıklı kurtarma ekipleriyle beraber sizin protokolünüz yer kaplasın orda
 
In reply to @DIBAliErbas
Dilerim en kısa sürede sizin gibilerin selası okunur da ülkece kurtuluruz. Aldığınız her kuruş haram olsun, hiç birimiz hakkımızı size helal etmiyoruz. Soğuktan donarak ölen, sesini duyurmaya çalışan, göçük altında yitip giden insanlarında eli yakanızda olsun. Allah ıslah etsin.
 
In reply to @DIBAliErbas
hayata tutunmayı kurtarılmayı bekleyen binlerce insan varken göz göre göre sela mı dinletiyorsunuz???????
 
In reply to @DIBAliErbas
Yediniz yediniz doymadınız. Deprem paraları nerde ali ? Onbinlerce sela okunacak zaten. Allahtan kork şov yapma
 
 
Lütfen deprem bölgesindeki camilerde sadece ezan okuyun. Sala okumayın, enkaz altındaki insanların umudu kırılmasın.
 
In reply to @DIBAliErbas
İnsanları delirtmeye mi çalışıyorsunuz?? İnsanlar aç, susuz, üşüyor. Belanızı bulun en kısa zamanda ya
 
In reply to @DIBAliErbas
Yapabileceğiniz şey bu mu? Enkaz altındaki insanları hiç mi düşünmüyorsunuz? Böyle bir felakette bile din tüccarlığı yapıyorsunuz.
 
In reply to @DIBAliErbas
Siz ne işe yararsınız sela okumaktan başka???
 
In reply to @DIBAliErbas
Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen insanların psikolojisini ya da kurtarma ekiplerinin sessizliğe ihtiyacı olduğunu hiç düşündünüz mü? Gerçi benimki de soru. Düşünen bunu yapar mı
 
In reply to @DIBAliErbas
Bina çöküntüleri ve soğuktan insanlar yaşam savaşı verirken buda saçlarını tarıyor...
 
 
In reply to @DIBAliErbas
Gel de şimdi din afyondur diyenlere hak verme 😡😡
 
 
İnsanlar kurtarılmayı bekliyorlar... ölmeyi değil...
 
O inandığınız Allah sizi kahretsin ya. Göçük altındaki insanlara sala dinleticeklermiş.
 
Adamlar en kaz altında yardım bekleyen binlerce kişiye sela dinletecek. Ülke korku filmine döndü iyice
 
In reply to @DIBAliErbas
Psikolog ve sosyologlara danıştınız mı. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen depremzedeleri ve akrabalarını diri diri mi gömeceksiniz. Diyanet camiası olarak fiili bir şey yapmak gelmiyor mu aklınıza.
 
Yani diyorsun ki selanizi olmeden okutayim..
 
Bi boka yaramayan bir olay.
 
In reply to @DIBAliErbas
Harika fikir ya yardım çığlıkları duyulmaz ve insanlar sela eşliğinde ölürler 🤗🤗 oğlum sizi cehenneme bile kabul etmeyecekler cehenneme
 
“kurtarılmayı bekleyen insanlara kendi selalarını dinletecekler resmen” yazmış biri, rt edemedim kilitli hesap. şu durum tam da bu.
 
Enkaz altındakilere kendi selalarını dinletmek müthiş çözüm gerçekten
 
In reply to @DIBAliErbas
Sala okuyacagina tüyü bitmemiş yetimin hakkını yediğin devasa bütçeni gönder ondan daha iyi
 
Enkaz altından sesini duyurmak isteyen bir tane vatandaşımızin hayatını tehlikeye sokan hesabını ağır verir.
 
Ben saf gibi ülke genelini deprem bölgeleri hariç diye düşündüm ama kendisi de maraşta sela verecekmiş. İnanılır gibi değil, arama kurtarmada mutlak sessizliğin bir çıtırtının bir soluk sesinin bile önemli olduğu yerde sela okutacakmış. İnanılır gibi değil
 
Allah senin bin türlü belanı versin, cesedin toprak görmesin, kurda kuşa yem olsun, aşağılık herif. Göçük başında bekleyen adama sela dinletecek!
 
Ulan bi susun da millet enkaz altından sesini duyursun 😡 ülkeye gram faydanız yok bari zarar vermeyin 😡
 
*
Buz gibi soğukta enkaz altında sen kurtarılmayı beklerken
Biz sela okusak hoşuna gidermi @DIBAliErbas
 
 
Bu çok yanlış bir hareket lütfen buna müsade etmeyin. Göçük altındaki insanların seslerini duyurması lazım. Ali Erbaş isimli şahsın bu yanlış hareketini durdurun kendisinin aklı selim düşünemediği çok açık ve net ortada lütfen siz duyarlı olun! @suleymansoylu @TC_icisleri
 
In reply to @DIBAliErbas
Camilerin kapilarini depremzedelere aç imamlari enkaz altında kalanlara yardım için görevlendir. Tüm ülke zaten dua ediyoruz. #deprem @DiyanetVakfi
 
In reply to @DIBAliErbas
Sürüsüyle camii yaptınız insanlar bu soğukta çadırda kalacağına camiilere alın!
 
In reply to @DIBAliErbas
Allah'tan korkun enkaz altında kurtarılmayı bekleyen yaralılara sela dinletiyorsunuz!
 
Enkaz altında kalan insanların sela sesini duyması ve sesini duyurmaya çalışan insanların seslerinin bastırılması hiçbir şeye yardımcı olmayacak.
 
In reply to @DIBAliErbas
Bı kazma kürek alda sende yardıma git aldığın paranın hakkını ver bari
 
AFAD, SMS ile vatandaşlardan 20 tl istiyor. 85 milyon insan 20şer kere SMS atsa ancak diyanetin bütçesine erişiyor (37 milyar tl). diyanet ise enkaz altında canının derdindeki, dışarıya sesini ulaştırmaya çalışan insanlara sela okuyor.
 
Selanın tek çağrışımı ölümdür bu coğrafyada. Pandemi sürecinde aynı dangalakça hareket yapıldı. Şimdi daha bile kötü durum, enkaz altında kurtarılmayı bekleyen onlarca insana "selalarını" dinletecegini ilan ediyor.

Biraz bilim, biraz akıl, biraz düşünce!
 
Adam enkaz altında, devlet gelecek kurtaracak diye bekliyor, o esnada camiden sela sesi..
 
Arama kurtarma çalışmalarına mani olmak için sanırım?
 
In reply to @DIBAliErbas
Bu gönderin altında inançsizları inancı zayıf olanları goruyorum . Filistinde gıyabi cenaze namazları kilinrken bizimkiler seledan rahatsız oluyorlar. Müslümanlar dualarla kalben beraberdir . Sela peygambere salât selamdir cenaze marşı değildir !
 
Lan daha insanlar ölmedi be!?!🤬🤬🤬 Enkaz altında sela duyan ne hisseder. ABV
 
“Ölmeden mezara koymak “ böyle bişey ..!!!
Hocaaa hoca enkaz altında yardım bekleyen insanlara diri diri selamı dinleticen..!!!
Hadi aklın kalmamiş vicdandamı yok

#deprem #DEPREMOLDU
 
In reply to @DIBAliErbas
Ülkenin dört bir yanından insanlar sevdiklerinin güvende olduğunu duymayı, hiç tanımadıkları insanlardan mutlu bir haber almayı beklerken 2.000 yıllık devlet aklı bize sela dinletti.
 
Milletin verdiği vergilerden aldığın 38.000.000 TL bütçe ile Depremzedeler için yapabildiğiniz sadece dua etmek mi ?
Yardımı biz yapıyoruz duayıda biz ederiz size ve lüks yaşantınıza artık ihtiyaç yok bu ülkede
 
Ali hocam son model Mercedesinle mi gideceksin Kahramanmaraş'a!

Sonrasında oradan yine aynı Mercedesle ayrılıp güvenli bir yerde 5 yıldızlı oteldemi geceleyeceksin!

Peki sokakta kalanlar, evleri yıkılanlar, hala enkaz altında kalanlar ne olacak!
 
Dua etme, aldığın bütçeleri halka dağıt.
 
Diyanetin misafirhanelerini açtık, camilerimizi acil ihtiyaç merkezlerine dönüştürdük barınma ve her camide sıcak çorba, Su, battaniye mevcuttur demekerini beklemiyordumuz herhalde
 
In reply to @DIBAliErbas
Gerekli mi acaba önce insanlar bi kurtarmaya mı çalışılsa hem sessizlik olunması lazım enkaz altında kalan insanlar var !!! Lütfen şuursuzca davranmayın
 
In reply to @DIBAliErbas
Bence duayı alana girerek, insanlara yardım ederek yapın. Ülkemizin imamlarını yönlendirin. Dua demek eyleme geçilmiş harekettir
 
Bak bak sela okuyacakmış. Devletten dünyanın parasını alıp hiçbir şey yapmıyorsunuz. O ultra lux aracından in de enkaz altındakilere yardım et. Sela’nın insanlara ne faydası var?
 
Sela okumak yerine , diyanet de çalışan herkesi arama kurtarmaya gönderilse daha iyi değil mi ? @DIBAliErbas

Herkes içinden duasını okur ama şuan insan ve araçlara ihtiyaç var !

#deprem #Turkiye
 
Over 2,044 replies and quotes not shown

Retweeters

2,404 retweeters not shown
For access to this functionality a Trendsmap Explore subscription is required.

A Trendsmap Explore subscription provides full access to all available timeframes

Find out more

Thanks for trying our Trendsmap Pro demo.

For continued access, and to utliise the full functionality available, you'll need to subscribe to a Trendsmap Pro subscription.

Find out more

This account is already logged in to Trendsmap.
Your subscription allows access for one user. If you require access for more users, you can create additional subscriptions.
Please Contact us if you are interested in discussing discounts for 3+ users for your organisation, or have any other queries.