User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 2,527 tweets, tweets from the last 104 weeks.
Tweets Day of Week (+0:00h)
Tweets Hour of Day (+0:00h)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (+0:00h)

Tweets

Last 50 tweets from @drfahrettinkoca
11 Temmuz 1995’te, Bosna’da, Srebrenitsa’nın Sırplar tarafından ele geçirilmesinden sonra en az 8.372 sivil, kadın ve çocuk katledildi. Kurbanlar arasında bir günlük bir bebek de vardı. Soykırımın 25. yıl dönümünde Srebrenitsa şehitlerini rahmetle anıyoruz.
 
Son üç günde vaka sayılarında en çok düşüş olan 7 ilimiz: Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova. Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranı azalıyor. Vaka sayılarındaki artış ve düşüşler, maske ve mesafe kuralına uyuma bağlı. covid19.saglik.gov.tr
 
 
Günlük Koronavirüs Vaka Tablosundaki iyileşmeye katkıda bulunun: Maske ve mesafe kuralıyla yeni vaka sayısını düşürün.
 
Son verilere göre, bugün en az 1.000 kişinin COVID-19’a yakalanması bekleniyor. Önceki günlerden tedbirli olmayı öğrenelim.
 
 
Kadınlara karşı, görece özellikler ve yaşam biçimleri üzerinden küçümseyici söylemler geliştirmek, ruhsal onarım konusudur. Konumum ve hasta hakları sebebiyle adını anamayacağım bu gibi kişileri Psikiyatri Acilden yardım almaya davet ediyorum.
 
Nurettin Topçu’nun ölümünün 45. yıl dönümü. Topçu kimdir? Bir düşünce ekolünün kurucusu. Sorbonne’da felsefe doktorası veren ilk Türk. Tezi, 1934’te Paris’te kitap olarak basılmış. Türkiye’de felsefe öğretmenliği yaptı. Kitaplar yazdı. Öğretmenliği, ölümünden sonra da devam etti.
 
Ayasofya, 1453 ruhuna yeniden kavuştu. O, fetihten önceki asırların başlatıp, fetihler çağının tamamladığı bir simgedir. İsmi, İlahi Bilgelik anlamına gelen Ayasofya’nın cami statüsüne yeniden kavuşmasıyla, o ilahi bilgelik devam ediyor.
 
Yeni tanı konan hasta sayısında 25 Haziranda başlayan düşüş devam ediyor. 1.000’in altına çok yakınız. Fakat bu azalmaların yavaş, yükselişlerinse ani olduğunu unutmayalım. Artışlar ve düşüşler, maske ve mesafe kuralına uyumdaki artışa veya azalmaya bağlı. covid19.saglik.gov.tr
 
 
İnsani ve Sağlık Acil Durumlarına Hazırlıklılık konusunda, İstanbul'da faaliyet gösterecek DSÖ ofisinin açılmasına ilişkin mali anlaşmayı, dün, DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile imzaladık. Ben de kendisi gibi, bu anlaşmanın bir kilometre taşı olacağı inancındayım.
This agreement is milestone in strengthening support to countries in preparing for humanitarian and health emergencies, such as #COVID19. My deepest appreciation to the Government of Turkey and @drfahrettinkoca for their support & solidarity #UnitedActionForBetterHealth 🙏
 
SÖZ İSTİYORUZ. Fazla yolcu taşıyan minibüs paylaşımından sonra bir mektup aldık. İlgili taşımacılık kooperatifi, kamuoyuna özürlerini ve hatanın sınırlı olduğunu bildiriyor. İstanbul’daki tüm dolmuş kooperatifleri ve duraklarından söz istiyoruz: DOLMUŞLAR, FAZLA YOLCU ALMAYACAK.
 
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile Bilim Kurulu üyelerimizin de katıldığı bir görüşme ve ortak basın toplantısı gerçekleştirdik. Görüşmede, salgın konusunda bilgi paylaşımında bulunduk. Bu, kendisinin Pandemi boyunca yaptığı ilk yurt dışı ziyaretiydi.
 
Yoğun bakım hasta sayımızdaki artış eğilimi yavaşladı. Entübe hasta sayımız 7 azaldı. İyileşen hasta sayımız, yeni tanı konanların iki katından fazla. Maske ve mesafe kuralına uyumdaki artışa bağlı olarak, vaka sayılarında küçük azalmalar devam ediyor. covid19.saglik.gov.tr
 
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölge Direktörü Sayın Dr. Hans Kluge’nin Bakanlığımızı ziyaretinin ardından ortak basın açıklamamız. pscp.tv/w/cdXPsTF6WUVi…
Dr. Fahrettin Koca @drfahrettinkoca
pscp.tv
 
Sakarya'daki havai fişek fabrikasının taşınması sırasında elim bir olay yaşandı. Çıkan patlamada 3 askerimiz şehit oldu. Yaralılarımızın tedavisine başladık. Durumu ağır olan bir yaralımız ameliyata alındı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum.
 
 
Hastalığın şu an tırmanışta olduğu ülkeler, sonbahar için karamsar. Bunu bizim de hesaba katmamız kaçınılmazdır. Bugünlerde üzerimizde bir yorgunluk var. Yorgunluğu üstümüzden atalım. Mücadele gücünü, ancak iyimserler gösterebilir. SALGINA KARŞI YENİDEN 83 Milyon bir olalım.
 
Dün yeni vaka sayımız 1053’tü. İstatistiklere göre, aralarından bir bölümü yoğun bakıma gidecek. Bir kısmı solunum cihazına bağlanacak. Sizce, bu hastalar, COVID-19’a, KURALLARA KENDİLERİ UYMADIKLARI İÇİN Mİ yakalandı? Hastalığın bulaşmasını karşılıklı tedbirle önleyebiliyoruz.
 
Bakanlığımız, yeni risklere karşı, başta İçişleri Bakanlığı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere birçok bakanlığımızla İŞ BİRLİĞİ içindedir. Amaç, tedbirlere uyumun sağlanmasıdır.
 
DÜNYA, COVID-19’UN YAYILMASINA KARŞI ne başarı gösteriyorsa, bilelim ki, bu başarıyı, maske ve mesafe kuralına uyabildiği ölçüde gösteriyor. Vakaların tırmandığı, salgının kontrolden çıktığı ülkeler, tedbirlerin ya terk edildiği veya zaten yetersiz olduğu ülkelerdir.
 
Bazı büyük kentlerde en yüksek haftalık vaka sayıları salgının 5. haftasında görülmüştü. Tedbirlerle bunu düşüşler izledi. 13 ilimizde en yüksek haftalık vaka sayılarına son 1 ay içinde veya yeni ulaşılmaktadır. Yeni vakalar belli illerde yoğunlaşmaktadır. covid19.saglik.gov.tr
 
Bilim Kurulu Toplantımızın ardından Koronavirüs ile ilgili son gelişmeler ve aldığımız yeni tedbirlere ilişkin basın açıklamamız.

📍SAĞLIK BAKANLIĞI BİLKENT YERLEŞKESİ / ANKARA

pscp.tv/w/cdSerjF6WUVi…
Anadolu Ajans @anadoluajansi
pscp.tv
 
 
 
Mesafenin korunamadığı kapalı alanlar, virüsün fırsat bulduğu alanlardır. Maskenizi muntazam şekilde takmış olsanız bile, fazla yolcu taşıyan toplu taşıma araçlarında risk altındasınız. Binmeyin; binmişseniz, fazladan yolcu alan sürücüleri salgınla mücadelemiz adına uyarın.
 
Sayın Mustafa Şentop, TBMM Genel Kurulundaki oylamada yeniden Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı seçildi. Sonucun, milletimizin iradesinin tecelli ettiği yer olan yüce Meclisimiz ve milli irade adına yapılacak tüm çalışmalar için hayırlı olmasını diliyor, kendisini kutluyorum.
 
Yoğun bakım doluluk oranlarımız 1 aydır %59-%61 arasında. Taburcu ettiğimiz hasta kadar yeni hasta yatırıyoruz. Entübasyon için de durum benzer. Vaka artışlarıyla öne çıkan 5 ilde, son üç gündür ortalama %7 daha az yeni vaka var. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ? covid19.saglik.gov.tr
 
“Yolcu fazlalığından kapılarını kapatamayan, 14 kişi kapasiteli minibüsten İstanbul Sivil Trafik Ekipler Amirliğinin denetimi sırasında 42 kişi çıktı.” SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?
 
Salgınla mücadelede, dün 1.086 yeni hastamız ve 16 can kaybımız vardı. Hastalığa bugün yakalanacak olanların sayısını ortalama bir hafta sonraki testlerde öğreneceğiz. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?
 
Vaka sayılarımızda azalma sürüyor. Dikkatli olmalıyız: Azalmalar yavaş, artış hızlı gerçekleşiyor. 1.000’i aşan günlük yeni vakalarımızın sebebi, kurallara uyulmamasıdır. Bugünkü 16 can kaybına önlenebilir sebepler yol açtı. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ? covid19.saglik.gov.tr
 
MESAJIMIZIN ULAŞTIĞI HERKES, bugün dışarıda maskesini takıyor, mesafe kuralına uymak için çaba gösteriyor mu? SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?
 
BUGÜNÜ, SALGIN HİÇ YOKMUŞ GİBİ YAŞARSAK, yarın, önlenebilir nedenlere rağmen; on dokuz can kaybımızın, bin yüz yirmi yedi yoğun bakım hastamızın olduğu dünü bile iyi günlerimizden biri kabul ederiz. Salgınlar tedbirsiz aşılmaz. Tedbirli bir gün diliyorum.
 
ERDEM BAYAZIT, bütün şiirlerini topladığı kitabın girişinde şu dokunaklı cümleye yer vermişti: “Bir ömür tüketerek yazdıklarım iki saatte okunuyor.” O ne söylediyse sözü hep “Sana, Bana, Vatanıma, Ülkemin İnsanına Dair” oldu. Vefat yıl dönümünde usta şairimizi RAHMETLE ANIYORUZ.
 
ÇANKIRI’DAN ÖRNEK GELDİ. “Biz de halay çekiyoruz, hem maske hem de mesafeli, halay çubukları ile. Çankırı Ilgaz Kuyupınar köyü ve sakinlerine hassasiyet için teşekkürler, sizin nezdinizde. Yeni normalde her şey bizim elimizde.” Hakan Erdoğan
 
Sosyal mesafe kuralını kat kat fazla uygularsanız tatilde kat kat iyi dinlenirsiniz.
 
Son 3 günde, ortalama vaka sayısının en çok arttığı iller: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Mardin, Konya, Bursa, Diyarbakır. Yoğun bakım hasta sayımız, yeni vakaları takiben, artış eğiliminde. TEDBİR VARKEN, “Bugün vefat eden sayısı” kanıksanacak tablo değil. covid19.saglik.gov.tr
 
Hendek’teki patlamada hayatını kaybeden 6 kişinin kimlikleri belirlendi. Kayıp 1 kişiye henüz ulaşılamadı. Yaralanan 126 kişiden 121’i taburcu oldu. 5 kişinin tedavisi 1’i Sakarya’da yoğun bakımda, diğeri İstanbul Kartal Şehir Hastanesi Yanık Merkezi’nde olmak üzere devam ediyor.
 
Halkımızın hizmet taleplerini bizlere taşıyan milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, parti il başkanlarına, bürokrat ve yöneticilerimize, Pandemi konusundaki istişareleri sebebiyle tüm konuklarımıza ZİYARETLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
 
“Sağlık Bakanlığı’nın Koronavirüs vakalarının en çok artış gösterdiğini açıkladığı Bursa’da sokakta halay çeken düğüncüler, sosyal mesafe kuralına uymadı. Katılanların çoğunluğunun maskesiz olması dikkat çekti.” GAZETELER
 
Düğünlerden, sosyal mesafe kuralına uyulmadığı, maske kullanılmadığı, eğlencelerin kaygı verici yakınlıkta gerçekleştiği haberleri geliyor. Meydanı gelinle damada bırakın. Maske takmak zorunda kalmadan eğlensinler. Siz kuralları çiğnerseniz, bizim düğünümüzde oldu diye üzülürler.
 
İyileşen toplam hasta sayımız 180 bine yaklaştı. İyileşme sürecindeki hasta sayısı 20 bin civarında. Yoğun bakım hasta sayımızda, önceki günlerden devam eden bir artış var. Vakaların azalma seyri yavaş. Bugün iyileşenlerin sayısı yeni vakalardan 60 fazla. covid19.saglik.gov.tr
 
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninin ardından, burada tedavi gören hastalarımızı ziyaret ettik. 4 yaşındaki Abdulkadir ve dünkü patlamada yanık tedavisi için helikopter ambulansla getirilen hastamızın durumu hakkında bilgi aldık, kendileriyle sohbet ettik.
 
Yeni binasını hizmete aldığımız Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, adıyla bize yakın tarihimizi de hatırlatmaktadır. Dr. Kırdar’ın hayatı Kerkük’ten İstanbul Tıp Fakültesine, eğitimi esnasında katıldığı Balkan Savaşı, ardından Birinci Dünya Savaşı ve sonrasıyla örnek bir hayattır.
 
Bugün resmi açılış töreninde bulunduğumuz ve Şehir Hastanesi kimliği kazanan hastanemizi, süreçte acilen Pandemi hastanesi olarak hizmete almıştık. Buradaki sağlık personelimizin 166’sı hastalara hizmet verirken COVID-19’a yakalandı. Tesellimiz bu kurumda can kaybı olmamasıdır.
 
Dr. Fahrettin Koca Retweeted ·  
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Açılış Töreni twitter.com/i/broadcasts/1…
 
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanemizi milletimizin hizmetine açıyoruz. pscp.tv/w/cc8W5DF6WUVi…
Dr. Fahrettin Koca @drfahrettinkoca
pscp.tv
 
Hazırlıkları tamamlanan İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin resmi açılışı, COVID-19 sebebiyle ertelenmişti. Toplam yatak kapasitesi 1.105. Ayakta hasta poliklinik tedavi kapasitesi 3,5 milyon. Yılların Dr. Lütfi Kırdar Hastanesi yeni imkânlarıyla hayırlı olsun.
 
Sakarya Hendek’teki patlamada yaralanan ve tedavisi devam eden hastalarımızı Hendek Devlet Hastanemizde ziyaret ettik. Hastaneye kaldırılan 114 kişiden 92’si taburcu oldu, 22’sinin tedavisi sürüyor. Hayatını kaybeden 4 yurttaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum.
 
 
Register for Trendsmap Access
Login via Twitter to start your free trial now

Don't have a Twitter account? You can also register via Facebook

* Analytics, alert and visualisation tools require additional authorisation
Existing users can login

Our trial allows access to only the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Plus subscription provides full access to all available timeframes

Signup Now