User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 10,779 tweets, tweets from the last 269 weeks.
Tweets Day of Week (UTC)
Tweets Hour of Day (UTC)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (UTC)

Tweets

Last 50 tweets from @LasekMaciej
Maciej Lasek Retweeted ·  
In reply to @NIEdlaCPK
Projekt ma pochłonąć mld zł 💰💰💰Takich pieniędzy nie ma i nie będzie w państwowej kasie. Oznacza to, że kaprys rządu skazuje całe społeczeństwo na zadłużenie, zapewne na pokolenia. Szczegółów nie znamy i nie mamy poznać. Resztki transparentności usuwa nowa specustawa o #CPK
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Felieton @kolodziej_agata w nim klarowne wyjaśnienie absurdalnych tłumaczeń o rzekomo korzystnych wywłaszczeniach pod #CPK.
"Pełnomocnik ds. CPK, zaczął obiecywać, że rząd zmieni przepisy i zrezygnuje z systemu wycen rzeczoznawców i wprowadzi zasadę cena rynkowa plus 10-20 proc"
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
In reply to @NIEdlaCPK
Czy #CPK oczekuje (wymaga?) od rodaków postawy patriotycznej? "drodzy Polacy, nie róbcie rządowi pod górkę. Przecież to wszystko dla przełomowej dla Polski inwestycji, historycznej wręcz. Stańcie grzecznie w kolejce do banku po kredyt na pół życia, flaga na głowę i za ojczyznę!"
 
In reply to @MariuszSchiller
Pewnie ma ego tak wielkie, że nie mieści się w kokpicie 😉
 
In reply to @LasekMaciej
o wartości nieruchomości nie powinien decydować polityk, ale biegły sądowy z zakresu szacowania nieruchomości. To biegły wybiera metodę. Jeśli wybierze metodę odtworzeniową należy wartość nieruchomości pomniejszyć o stopień jej zużycia.
Replying to @MarcinSacewicz
I za to ktoś ma wybudować sobie nowy dom? Przecież on nie chce się wyprowadzać. To państwo chce go wywłaszczyć. Nawet jak ma 100-letni dom, może tam mieszkać jeszcze długo. A za wartość obniżoną o amortyzację domu nie wybuduje (zwłaszcza przy takiej inflacji).
 
Według ministra Horały odszkodowanie równe wartości odtworzeniowej za PRZYMUSOWE wywłaszczenie nie jest sprawiedliwe.
A czy przymusowe wywłaszczenie przez państwo obywatela ze swojego majątku jest sprawiedliwe? Nie. Jedynie wartość odworzeniowa jest w stanie wynagrodzić szkody.
In reply to @NIEdlaCPK
Wg. intuicyjne rozumianego poczucia sprawiedliwości człowiek wywłaszczany za otrzymane odszkodowanie powinien móc odtworzyć domostwo w nowej lokalizacji. Wg polskiego prawa - nie może. Wg pełnomocnika ds. #CPK wycena odtworzeniowa jest wręcz NIESPRAWIEDLIWA! pic.twitter.com/gcZrbHp7tG
 
In reply to @LasekMaciej
Nie znam się na lotnictwie, ale chciałem Panu zadać jedno pytanie. Jak doszło do tak wielu zaniechań? Teraz mam te same pytanie w temacie Odry czy energetyki.
Co do pierwszego pytania, kompletna odpowiedź jest w naszym raporcie. Fatalny stan zarządzania w 36splt i nieskuteczny nadzór DSP nad pułkiem. Polskie "jakoś to będzie". Niestety, podobno teraz wracają do tych samych praktyk.
 
A to nie wiedzieli o tym wcześniej, podejmując decyzję o budowie przekopu? Przykład podobny, jak wywłaszczenia pod budowę #CPK.
Pomóżcie mi to nagłośnić. Rząd chce, by miasto Elbląg zapłaciło za skończenie kanału 70 mln zł. Lub port w EG ma być państwowy. Miasto nie ma takiej kasy. Jest propozycja: będzie państwowy to damy 100 mln.
petycjeonline.com/nie_dla_przeje…
 
zauważyliście, że pisowscy troglodyci zaczęli podnosić łby po wczorajszym szoku.
Replying to @_uncle_jun
Uruchomili MaBeNę - poszedł przelew i przekaz
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Jakby ogłosili stan klęski żywiołowej w gminach wokół odry to wtedy odszkodowania dla rolników, dzierżawców wędkarskich. Więc nie ma klęski. Jak nie ma formalnej info o rtęci to wędkarze dalej sami zbierają ryby. Nie trzeba im dawać sprzętu i środków ochrony. Więc nie ma klęski.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
.@donaldtusk: Dostałem przed sekundą informację, że premier Morawiecki się odnalazł i planuje konferencję w Gorzowie Wielkopolskim. Marszałek @ElzbietaPolak przypomina, że w Gorzowie płynie Warta. Przestrzegam, żeby nie doszło do nieporozumień.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Pamiętacie jak było z wypadkiem kolumny Szydło? @S_Koscielnik pamiętasz? Policja prosiła, by zgłaszali się świadkowie i przekazywali nagrania z monitoringu! Co się stało później? Zniszczone dowody. Uszkodzone nośniki w prokuraurze. Wyznaczają nagrody, bo chcą ukręcić sprawie łeb!
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
💬 Dymisje nie wystarczą. Wolelibyśmy mieć pewność, że to zaczęło działać.

🎥@donaldtusk na Samorządowym Sztabie Kryzysowym.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
💬 Wzywamy do natychmiastowego działania w obliczu zagrożenia największą katastrofą ekologiczną w Polsce!

🎥@donaldtusk na Samorządowym Sztabie Kryzysowym.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Dostali władzę na dwie kadencje. Zniszczyli Polskę na pokolenia! #Odra #Puszcza #Janów
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
.@donaldtusk: Apeluję do pana Prezydenta, Premiera i Prezesa. Kryzys trwa kilkanaście dni. Wróćcie z wakacji natychmiast i zajmijcie się zarządzaniem kryzysowym. Tu chodzi o bezpieczeństwo ludzi i środowiska. Wierzę, że znajdą się w najbliższych godzinach i staną na wys. zadania.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
🔴 NA ŻYWO: Samorządowy Sztab Kryzysowy województw Polski zachodniej. Udział bierze przewodniczący @donaldtusk. twitter.com/i/broadcasts/1…
 
1,5 miarda straty LOT-u w 2021 roku. 1,5 miliarda.
A 3 miliardy wyniosło dofinansowanie.
Chyba jednak było "tylko" 1 5 mld zł dofinansowania (pierwsza transza).
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Premier Morawiecki podjął heroiczny bój ze skażeniem Odry. Na Facebooku. Zasłużony urlop, słońce i czysta woda, jak sądzę.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
"Niezależni obrońcy" #CPK nawet odpowiedzi udzielają zgodnie, jakby ze wspólnego skryptu.
To pokazuje raz jeszcze, że mamy do czynienia z nadętym projektem akwizycyjno-propagandowym. Nie z realną inwestycją infrastrukturalną, która broni się na poziomie liczb, badań, analiz.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Ministerstwo Edukacji-„W podręczniku do HiT nie ma takich stwierdzeń nt. dzieci poczętych z in vitro”.To sprawdźmy. Cytuje …”Kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”… Podręcznik do HiT powinien natychmiast trafić na śmietnik tak jak cały ten przedmiot. @donaldtusk
 
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Ceny w lipcu w stosunku do lipca ubiegłego roku wzrosły o ↗️ 15,6%

Towary ↗️ o 16,9%
Usługi ↗️ o 11,7%
Żywność ↗️ o 15,9%
Pieczywo ↗️ o 29,1%
Mięso wołowe ↗️ o 32,8%
Oleje i tłuszcze↗️ o 37,5%
Cukier ↗️ o 47,6 %
Gaz ↗️ o 44,9%
Opał ↗️ o 131,2%
#inflacja #GUS
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
‼️ Strona niemiecka informuje, że nie otrzymała raportu od władz polskich przewidzianego w Międzynarodowym Planie Ostrzegawczo-Alarmowym. Jeśli to prawda, to rząd PiS nie wykorzystał istniejących, regularnie uaktualnianych i ćwiczonych planów na wypadek zanieczyszczenia Odry!
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego. PiS jest jak rtęć.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
📊 #Modlin Airport z kolejnym rekordem! Lipiec 2022 był najlepszym miesiącem w historii mazowieckiego lotniska, w tym czasie z siatki połączeń WMI skorzystało aż 329 tys. podróżnych! W trakcie siedmiu miesięcy br. w Modlinie odnotowano już 1,74 mln pasażerów. #Lotnictwo
 
In reply to @LasekMaciej
Replying to @Urszula50251767
Sie wie. I też o katastrofie
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
In reply to @jacek_liberski
"Gdańskie wodociągi zostały sprzedane francuskiemu inwestorowi w 1992 r., gdy prezydentem miasta był Franciszek Jamroż z Porozumienia Centrum. Aleksandra Dulkiewicz miała wtedy lat… 13". ⤵️
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Wątek.
Podczas wczorajszej konferencji prasowej nad Odrą (po 10 dniach bezczynności) wiceminister @MKiS_GOV_PL #Witkowski połączył katastrofę ekologiczną na Odrze z awarią przepompowni ścieków w Gdańsku, obarczając winą prezydent @Dulkiewicz_A.
Oto fakty, nie mity @pisorgpl...
⤵️
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
To niegodziwość!

W zatwierdzonym do użytku szkolnego podręczniku autor uderza w dzieci z in vitro nazywając sposób ich poczęcia „hodowlą” i zadając pytanie „kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”.

Za zatwierdzenie tego draństwa odpowiada osobiście min. @CzarnekP
 
Dzień w którym wypłynęła ryba, powinien być ostatnim dniem trwania tego nieudolnego rządu.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
#CPK: 68% respondentów popiera budowę megalotniska.
"Red. Bizblog.pl wysłała do biura prasowego CPK prośbę o wskazanie pracowni sondażowej. Nie dostaliśmy odpowiedzi." Nie chciano także ujawnić, jaką metodą zostało przeprowadzone badanie.
spidersweb.pl/bizblog/poparc…
Sztandarowa inwestycja PiS ma coraz mniejsze poparcie. Koczy si czas, by przekona Polakw
spidersweb.pl
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Przewodniczący @donaldtusk w Jaktorowie: Wody Polskie błyskawicznie załatwiły problem kupna drogich samochodów. A nie wystarczyły dwa tygodnie, głosy ludzi i interpelacja poselska, żeby zajęli się tym, czym żyje dziś cała Polska.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Przewodniczący @donaldtusk w Jaktorowie: Do władzy dorwali się ludzie, którzy myślą o swoich wpływach, pieniądzach i władzy, a w ogóle nie myślą o ludziach, nawet wtedy, kiedy zagrożone jest nasze środowisko naturalne, zdrowie i życie ludzi czy bezpieczeństwo Polski.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Przewodniczący @donaldtusk w Jaktorowie: Jeśli przychodzą trudne momenty w historii, że trzeba oszczędzać, to władza ma prawo ludziom to powiedzieć wyłącznie pod jednym warunkiem: że oszczędności zaczyna od siebie.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Przewodniczący @donaldtusk w Jaktorowie: Inflacja wszędzie jest wysoka. To, co naprawdę zależy od władzy, to nie to, żeby nie było inflacji, tylko aby działać w taki sposób, żeby Polska była wśród najlepszych krajów, a nie najgorszych.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Przewodniczący @donaldtusk w Jaktorowie: Nie mam pretensji do PiSu, że w Polsce była pandemia. Mam pretensje do PiSu, o to że największa umieralność w Europie i trzecia na świecie była właśnie w Polsce, bo to jest najgorsze.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Przewodniczący @donaldtusk w Jaktorowie: Nie możemy im pozwolić na sfałszowanie wyborów. Ci najbardziej zaangażowani muszą być w każdym lokalu i pomóc nam przeprowadzić tę społeczną kontrolę wyborów.
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
💬 My, jako obywatele, jesteśmy od tego, żeby głośno powiedzieć, że jest to jeden z największych skandali ekologicznych ostatnich lat.

Przewodniczący @donaldtusk o katastrofie ekologicznej na Odrze👇
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
💬 Awaria nowego bloku elektrowni w Jaworznie, wielomilionowe kary za Turów, zburzona elektrownia w Ostrołęce, zatrzymane wiatraki, oszukani ludzie, którzy zainwestowali w fotowoltaikę - tak wyglada energetyczna "piątka Kaczyńskiego".

@donaldtusk dzisiaj w Jaktorowie 👇
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
W podręczniku wymyślonym przez Czarnka i jego wspólników można przeczytać, że dzieci poczęte metodą in vitro są dziećmi z hodowli, których nikt nie kocha...

Dla nich nie ma granic łajdactwa. Nie ma dla nich linii, której nie przekroczą.

@donaldtusk w Jaktorowie👇
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Pelna sala na spotkaniu @donaldtusk z mieszkańcami #Jaktorów.

Transmisja online ➡️fb.watch/eQRNshK6LN/
 
Donald Tusk na otwartym spotkaniu w Jaktorowie o #CPK i nie tylko.
Pełna sala, bez barier i ochroniarzy.
 
Trwa otwarte spotkanie Przewodniczącego @donaldtusk z mieszkańcami #Jaktorów.
#wObronieZasad bądźcie z nami!
#StopCPK
@StopCPK
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
🔴 NA ŻYWO: Spotkanie otwarte @donaldtusk z mieszkańcami Jaktorowa! twitter.com/i/broadcasts/1…
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
🔴Dziś o 17.00 otwarte spotkanie Przewodniczącego @donaldtusk z mieszkańcami #Jaktorów.

Bądźcie z nami na żywo! Transmisja online w naszych mediach społecznościowych.
 
 
Sezon grzewczy też przesuną?
Już nie do końca października tego roku, ale do końca kwietnia przyszłego roku mają czas węglowe spółki na sprowadzenie surowca do Polski. Premier Mateusz Morawiecki po cichu przesunął wyznaczone wcześniej terminy — donosi "Dziennik Gazeta Prawna". dlvr.it/SWQwPn
 
Maciej Lasek Retweeted ·  
Our #students have tested their rocket FOK. It is the first in Poland student guided rocket 🚀
pw.edu.pl/engpw/News/Fli…
Flight test of a student rocket FOK
pw.edu.pl
 
Replying to @wojciech_suski @K_Izdebski and 1 otherfalse
Rozebrać i przestanie 😉
 
 
Free access is provided to the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Explore subscription provides full access to all available timeframes

Find out more

This account is already logged in to Trendsmap.
Your subscription allows access for one user. If you require access for more users, you can create additional subscriptions.
Please Contact us if you are interested in discussing discounts for 3+ users for your organisation, or have any other queries.