User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 2,016 tweets, tweets from the last 429 weeks.
Tweets Day of Week (+0:00h)
Tweets Hour of Day (+0:00h)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (+0:00h)

Tweets

Last 50 tweets from @ofatihsayan
Sivil havacılık alanında uluslararası işbirliklerimizi sürdürüyoruz. Kırgızistan Ulaştırma Bakan Yardımcısı ile mutabakat zaptı imzalayarak iki ülke arasındaki haftalık uçuş sayısını arttırdık. Ankara ve turistik bölgelerimizden de Bişkek’e uçuşları başlatıyoruz. Hayırlı olsun.
70 119
Türk sivil havacılığımız dev gelişmeler kat ederek 2023 hedeflerine adım adım yaklaşıyor. Vizyon Havacılık’a ait Genel Havacılık Hangarı'nın Ankara Esenboğa Havalimanı'nda açılışını yaptık. Bu yatırımlar ülkemizin havacılık sektöründeki hedeflerine büyük katkılar sağlayacak.
268 367
5G ve Şebeke Dönüşüm Konferansı’nda Ülkemizin katma değeri yüksek teknolojilerde öncü konuma gelmesi için çalışmalarımızı anlatarak, Argela ve NETSIA'nın girişimlerini, 5G ve Ötesi teknolojilerin beraberinde getireceği fırsatları ve yenilikçi yaklaşımları İTÜ’de değerlendirdik.
243 279
Ülkemizin kalkınmasına yönelik önemli fikir ve tecrübe paylaşımlarının yapıldığı “MMG 3. Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi”ne katıldık. Operatörlerimizin CEO’larıyla; internet ekonomisi, büyük veri, dijital dönüşüm ve yerli uygulamaların geliştirilmesi gibi kritik konuları ele aldık.
382 487
Bu yılki teması Siber Güvenlik ve Blok Zincir Teknolojisi olan 11. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’na katıldık. Ülkemizin siber gücünü artırma azim ve kararlılığımız, gerek kamu gerekse özel sektördeki paydaşlarımızı koordine ederek topyekun devam edecek.
326 448
BTK ve HAVELSAN işbirliğiyle hazırlanan Teknoloji Buluşmalarının ilki Augmneted Reality "Artırılmış Gerçeklik" temasıyla yapıldı. Bu buluşmalar, ülkemizin teknolojik dönüşümünün artmasına oldukça ivme kazandıracak. @UABakanligi
339 551
Ptt’miz ve Azerbaycan Ptt’si işbirliklerini eticaret alanında da ilerletecekler. Bakü Büyükelçimiz Erkan Özoral ve eşine de konukseverliklerinden dolayı teşekkür ederim. Azerbaycan ilişkilerimiz “Tek millet iki devlet” anlayışında pekişmekte.
286 432
Kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın, başkenti Bakü’de gerçekleşen e-ticaret forumu #BEF2018’e katıldık. Ulaştırma Bakanı Ramin Guluzade ile bir araya gelerek önemli temaslar gerçekleştirdik. @UABakanligi
344 451
Başkanımız @RT_Erdogan önderliğinde Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivali #TEKNOFEST'teyiz.
Festival boyunca teknolojinin liderleriyle bir araya gelen gençlerimizin, hayalleri ve tutkuları daha da artıyor. #MilliTeknolojiHamlesi ile ülkemizin ilerlemesinde dev bir adım atılıyor.
267 697
Dost ülkelerle iş birliklerimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu bağlamda Fildişi Haberleşme Genel Müdürlüğü heyetiyle ikili görüşmeler gerçekleştirerek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunduk. @UABakanligi
257 410
Haberleşme sektöründe sürdürülebilir büyümenin sağlamasında, uluslararası bilgi ve tecrübe paylaşımı büyük önem arz ediyor. Bu bağlamda, Bakanlığımız himayelerinde Suudi Arabistan Haberleşme ve Bilgi Teknolojisi Komisyonu ile BTK arasında mutabakat zaptı imzaladık. @UABakanligi
376 518
Milletimizin büyük zaferinin 96. yıl dönümü kutlu olsun. Vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyan tüm şehitlerimize rahmet diliyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını şükranla anıyorum.
289 496
Kurban Bayramı sonrası yeni haftaya, Bakanımız Sn. @Mcahidturhan'la birlikte mesai arkadaşlarımızla bayramlaşarak başladık. @BTKgovtr @PTTKurumsal @dhmikurumsal @SHGM @TCDDemiryollari
369 558
2000 yılından günümüze, Türkiye’nin bilgi teknolojileri ve iletişim yolculuğuna yön veren BTK'nın 18.kuruluş yıl dönümü kutlu olsun. Cumhurbaşkanımızın çizdiği 2023 hedefleri ve 18. yaşın enerjisi ile ülkemizi geleceğe taşıyacağız. #BTK18Yaşında @BTKbasin UAB BTK’yı tebrik ediyor
292 420
Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle BTK Başkanlığı'na atanan Kurul üyesi Ömer Abdullah Karagözoğlu’nu, İkinci Başkanlığa atanan Kurul üyesi Figen Kılıç’ı, kurul üyeliklerine yeniden atanan Orhan Öge ile Hacı Adnan Cengiz’i ve yeni atanan Kurul üyesi Rıdvan Kahveci’yi tebrik ederim.
346 544
TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Hasan Mandal ve @TuyadDernegi Başkanımız Hayrettin Özaydın'la bir araya gelerek, yerli ve milli üretim ekosisteminin geliştirilmesine dair önemli istişarelerde bulunduk.
402 587
Dr. ÖMER FATİH SAYAN Retweeted ·  
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Sn. Dr. Ömer Fatih SAYAN(@ofatihsayan)’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk, kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum.
231 329
Bakanlığımızın kuruluşlarından @SHGM’yi ziyaret ederek çalışmalarına dair bilgiler aldık. Türk havacılığı son on beş yılda büyük ilerlemeler kat ederek, @igairport gibi dev yatırımları hayata geçiriyor. Bu bağlamda ülkemiz, artık dünyanın yeni havacılık merkezi haline geliyor.
341 480
Türkiye'nin uydu haberleşmesinde önemli ilkleri gerçekleştiren @Turksat'ı ziyaret ederek, faaliyetlerine dair bilgiler aldık. Dijital dönüşümün ritmini yakalayarak hızla ivme kazanan Türksat, kısa zamanda küresel pazarda da sayılı uydu operatörlerinden biri haline gelecektir.
494 627
178 yıldır milletimize hizmet veren PTT, yenilikçi çalışmalarıyla artık bir dünya markasına haline geldi. Bu başarısı ülkemizin 2023 hedefleriyle katlanarak devam edecek. @PTTKurumsal'ı ziyaret ederek çalışmalarına dair bilgiler aldık.2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyeceğiz
376 533
.@UDHB ve BTK olarak ülkemizin yerli-milli imkanlarla 5G’ye ilk geçen ülkelerden biri olması için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda Bakanımız @Mcahidturhan’ın teşrifleriyle 5G Vadisi Test Altyapıları İmza Törenimizi ve 5G ve Ötesi Beyaz Kitap Lansmanımızı gerçekleştirdik.
445 621
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görevlendiren Başkanımız @RT_Erdogan’a duydukları güvenden dolayı şükranlarımı sunuyorum.Ülkemizi bilişim ve haberleşme alanında 2023 hedeflerine Başkanımızın liderliği ve Bakanımız @Mcahidturhan‘ın yönetiminde ulaştıracağız
575 1,326
BTK YAZ TEKNOLOJİ KAMPI Ankara’da açıldı. Robotik kodlama, siber güvenlik ve güvenli internet eğitimlerinin verileceği kampa 10-14 Yaş arası çocuklarımızı bekliyoruz.
Katılım kontenjanla sınırlıdır.

📆 Son başvuru 21 Temmuz

etkinlik.btk.gov.tr

#BTK #kodlama #sibergüvenlik
546 697
15 Temmuz'da lideriyle destan yazan, tankların silahların karşısında dimdik duran aziz milletimiz tarihte unutulmayacak bir iz bıraktı.
Rabbim, vatanı için şehadete yürüyen şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizden razı olsun.

#DemokrasiveMilliBirlikGünü
583 808
Instagram'da global seviyedeki kısa süreli erişim sorunundan Türkiye'deki kullanıcılar da etkilendi. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi(USOM) Instagram'a erişimin normale döndüğünü raporladı.
453 472
Başkanımız Sn. @RT_Erdogan yeni sisteminin ilk meclis başkanı ve son Başbakanımıza “Devlet Şeref Madalyası”nı takdim etti. @TC_Basbakan'ımız yaptığı hizmetleri ve bilgeliğiyle ülkemize adını altın harflerle kazımıştır. Yeni görevi gazi meclisimize ve milletimize hayırlı olsun.
436 549
Başkanımız Sn. @rt_erdogan yeni hükumet sistemini resmen başlattı. Artık vakit Türkiye'nin şahlanma vaktidir. Yeni dönem ülkemize milletimize ve bütün dünyaya hayırlı uğurlu olsun, hamd ediyoruz. Başkanımızın liderliğinde 7/24 çalışacağız.
486 884
Türkiye'nin bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün nabzını tutan Bilişim 500 Ödülleri’nin bu yılki ödül törenine katıldık. Ülkemizin öncü 500 bilişim şirketinin heyecanına ortak olduk. @Bilisim500TR #Bilişim500 #ict500
456 488
Savunma sanayiinin aktörleriyle @SEDECTURKEY etkinliğinde bir araya gelerek, milli savunma sistemlerinin siber güvenliğine yönelik önemli değerlendirmelerde bulunduk. Bu bağlamda siber güvenlik, artık ulusal güvenliğin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. @BTKbasin
436 446
Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında dolaşıma sokulan; gerçeği yansıtmayan içerikleri başkaları ile paylaşmadan önce dikkatli olunmasında fayda var. Sahte mesajlardaki linkleri açmamak gerek. Doğru ve sahte mesajları ayırt etmek için internette küçük bir araştırma yeterli.
510 583
Haberleşme sektörü bir seçimi daha başarıyla tamamladı. Türkiye Başkanını @RT_Erdogan seçerken tüm vatandaşlarımız kesintisiz iletişim hizmeti aldı, siber saldırılar bertaraf edildi. Emeği geçen başta @Turkcell @TurkTelekom @VodafoneTR @BTKgovtr @TRCert ekiplerine teşekkürler.
527 684
Sn. Başbakanımız'la birlikte @Turkcell’in hayata geçirdiği Ege'nin en büyük veri merkezini hizmete açtık. Sevgili @Kaan_Terzioglu ve Turkcell ailesini tebrik ederim. Ülkemizin dünya tarafından tercih edilen bir veri merkezi üssü olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
420 525
#PMI tarafından düzenlenen "Ankara Proje Yönetim Zirvesi"ne kurumumuzda ev sahipliği yapıyoruz. Üretimden sağlığa, eğitimden ulaşıma birçok alanda bilgi teknolojilerinin imkânları kullanıyoruz. Bu sebeple özellikle bu alanda projeler üretmemiz oldukça önemli. @PMI_TR @BTKbasin
422 422
Bu yıl @AltinbasUniv'de gerçekleşen Uluslararası Mühendislik ve Bilgi Sistemleri Konferansı'na katıldık.Yeni teknolojilerin etkisiyle mühendislikte gerçekleşen dijitalleşmeyi gerek kamu gerek özel sektörde uçtan uca yöneterek üretime dönüştürmek gerekiyor. pscp.tv/w/1vAxREZMnOXJl
302 292
Replying to @ofatihsayan :
Bu yıl @AltinbasUniv'de gerçekleşen Uluslararası Mühendislik ve Bilgi Sistemleri Konferansı'na katıldık.Yeni teknolojilerin etkisiyle mühendislikte gerçekleşen dijitalleşmeyi gerek kamu gerek özel sektörde uçtan uca yöneterek üretime dönüştürmek gerekiyor. pscp.tv/w/1vAxREZMnOXJl
302 292
.@TCSanayi Bakanımız ve @Tubitak Başkanımız ile birlikte “Uçtan Uca Yerli ve Milli 5G Haberleşme Şebekesi Projesi” kapsamında imza törenimizi gerçekleştirdik. Dijital Türkiye hedefimiz doğrultusunda haberleşme sektörünün yerli ve milli imkanlarla geliştirilmesi gayretindeyiz.
425 414
Gök Sofrası İftarları kapsamında yetim çocuklarımızı kurumumuz çalışanları ve @TurkTelekom işbirliği ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı @sorgunahmet ile birlikte BTK'da ağırladık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Yetimlerimizin tebessümleri her şeye değer.
437 491
İletişimin kalbi Ankara’da atıyor Sn. Başbakanımız Binali Yıldırım, @UDHB Bakanımız ve @tcmeb Bakanımızla birlikte Türk Telekom’un genel müdürlük binasının açılışına katıldık. Sevgili @PaulDoany ve ekibini yenilikçi ve dijital dönüşümleri için tebrikederim #BizAncakRükudaEgiliriz
498 581
BTK USOM koordinasyonunda Siber güvenlik alanında uzman isimlerle ve kendini geliştirmeye devam eden genç arkadaşlarımızla #Hacktrick18 konferansında bir araya geldik. Zeka, heyecan ve biraz da mücadelenin olduğu programda gençlerimizi 3 gün boyunca eğlenceli etkinlikler bekliyor
518 830
Yapay Zeka Türkiye konferansında Geleceği kodlayan gençlerimizi kurumumuzda ağırlayarak, yapay zekanın geleceğe etkilerini değerlendirdik. Yaşamımızın her alanında kendini gösterip, hızla gelişme kat eden yapay zeka, artık bir ana bilim dalına dönüşmüştür. @BTKgovtr #YapayZeka
529 886
T. C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 3. Uluslararası Hacı Bayram-ı Veli Sempozyumu ve Anma Günü devam ediyor.
“Bilmek istersen seni, Cân içinde ara Cânı”
420 759
Dr. ÖMER FATİH SAYAN Retweeted ·  
BTK'dan telefon hattı kapatılanları sevindirecek düzenleme aane.ws/Gml
259 230
ITU 2018-2022 konsey adaylığımızı Cenevre’de açıkladık. Emeği geçen başta UDHB, MFA, BTK, RTÜK ve TRT çalışanları olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. 1865 yılında kurucu üyesi olduğumuz ITU’ya katkı yapmaya devam ediyoruz.
548 885
Dr. ÖMER FATİH SAYAN Retweeted ·  
It is always a great pleasure to welcome @ofatihsayan, Chairman of @ICTATurkey and a friend of @ITU, together with @GalipZerey and @ensarkilic5. I look forward to meeting again at #ITUGSR goo.gl/NPB3mN
  · Hootsuite · en
352 331
#Scope'ta izle: BM ITU - Birleşmiş Milletler Uluslararası Telekomünikasyon Birliği Konsey Adaylığı ilanı Cenevre - … pscp.tv/w/ba766zIxNDI2…
  · Periscope · tr
437 421
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen World Cities Congress etkinliğine katılarak; “Şehrin Büyük Verisi ve Siber Güvenlik” oturumunda geleceğin şehirlerinin bilgi toplumuna etkilerini konuştuk. #WorldCities2018 

@BTKbasin @BTKgovtr @WorldCities2018
505 506
Dr. ÖMER FATİH SAYAN Retweeted ·  
USOM Twitterın global sunucularındaki teknik aksaklığın giderildiğini ve hizmetin ülkemizde de normale döndüğünü raporladı.
527 544
USOM Twitterın global sunucularındaki teknik aksaklığın giderildiğini ve hizmetin ülkemizde de normale döndüğünü raporladı.
527 544
Türkiye 25 yıldır internette! Ülkemizin ilk internet bağlantısı,
12 Nisan 1993’te ODTÜ'deki
yönlendiriciler kullanılarak
gerçekleştirildi.
#25Yıldırİnternetteyiz #TarihteBugün
636 1,328
Kurumumuzda beraber çalışacağımız uzman yardımcılığı kadrosu için yapılan yazılı sınav sonucu mülakata girmeye hak kazananlar açıklandı. Tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. btk.gov.tr/duyurular/bili…
455 452
 
Get Full Access Now
Login via Twitter to start your free trial now

Don't have a Twitter account? You can also register via Facebook or Instagram

Existing users can login here

Our trial allows access to only the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Plus subscription provides full access to all available timeframes

Signup Now