User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 22,642 tweets, tweets from the last 203 weeks.
Tweets Day of Week (UTC)
Tweets Hour of Day (UTC)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (UTC)

Tweets

Last 50 tweets from @vaziyetcomtr
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Ulusal Güvenlik Müsteşarı Şeyh Tahnun bin Zayid Al Nahyan Kızıldeniz'de buluştu.
 
#SONDAKİKA İngiltere, Türkiye'yi seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkardı.
 
Faroe Adaları hükümeti tarafından yapılan açıklamada, bir ada ülkesi olan Faroe Adaları’nın sürdürülebilir kalkınma için okyanusları, denizleri ve deniz kaynaklarını koruma ve sürdürülebilir bir şekilde kullanma hakkına ve sorumluluğuna sahip olduğu vurgulandı. pic.twitter.com/v9QeMyEPIv
Replying to @vaziyetcomtr
Hükümet, balinaların Faroe mutfağında yer aldığını ancak yine görüntülerde yer alan beyaz yanlı yunus balıklarının, balinaların aksine ülke kültürünün bir parçası olmadığını ve bu nedenle aynı kültürel meşruiyete sahip olmadığı belirtti.
 
Faroe Adaları hükümeti tarafından yapılan açıklamada, bir ada ülkesi olan Faroe Adaları’nın sürdürülebilir kalkınma için okyanusları, denizleri ve deniz kaynaklarını koruma ve sürdürülebilir bir şekilde kullanma hakkına ve sorumluluğuna sahip olduğu vurgulandı.
 
Lübnan'da benzin fiyatlarına yüzde 38 zam yapıldı.

Son 30 yılın en derin ekonomik krizinin yaşandığı ülkede, son 2 ayda yapılan üçüncü zamla benzin fiyatları 4 kat artmış oldu.
 
İBB zabıta ekipleri, İstinye'de park alanı işgal edilerek yapılan büfe ve çay bahçesini kaldırdı.

İBB şimdi o alanda park yapacak.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali sahasında inceleme yaptı.
 
Afyonkarahisar'da Şükrü Can K.'nin (17), alacağını istemek için gittiği balıkçıda saatlerce dövülmesiyle ilgili yargılanan eski işvereni Akif Akkaya'ya 3 yıl, çalışanı Ali Sertyumruk'a ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
 
Maraş'ın Türkoğlu ilçesinde çiftçi Yılmaz Orçan'ın mısır ekmek için sürdüğü tarlada bulduğu ve "antik fil" fosiliyle büyük benzerlik gösteren kemikler, bilim insanlarınca incelemeye alındı.
 
Kocaeli Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Doktor Kenan Alioğlu (43), Covid-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Meslektaşları, Alioğlu’nun ısrarlarına rağmen aşı olmadığını belirtti.
 
Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan: "Devlet, İslâm devleti olarak kuruldu, sonra İslâm tasfiye edildi devletten, devletin bütün kurumlarından daha sonra... Çarşaf, hem İslâmın sembolüdür hem de istiklalimizin."
 
Sovyetlerin Gürcistan kökenli satranç büyükustası Nona Gaprindaşvili, Queen's Gambit'te kendisi hakkında geçen yalan ve gerçeği çarpıtan cinsiyetçi ifadelerle ilgili, dijital yayın platformu Netflix’e 5 milyon dolarlık dava açtı.
 
Hükümet, vergi başta olmak üzere ekonomiyle ilgili çeşitli konularda değişiklik yapan torba yasa teklifi hazırlıyor.

Teklifte yer alan düzenlemeler arasında YouTuber gelirlerinin vergilendirilmesi de yer alıyor.
 
Almanya'nın başkenti Berlin'de bir restoran, Covid-19 aşısı olan kişilere ücretsiz kebap kampanyasını başlattı.
 
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1985 yılında mezun olan Çukurova Üniversitesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilek Özcengiz, 2020 yılında da aynı üniversitenin hukuk fakültesini bitirdi.
 
Suriye'nin Rakka kenti yakınlarında bulunan Sura Antik Kenti'nde, 2013-2015 yılları arasında IŞİD'in yaptığı yasa dışı kazılarda ortaya çıkan yazıt, Batı Hun İmparatorluğu'nun Ortadoğu'da bilinen en eski yazılı izi olarak değerlendirildi.
 
Sınıf başkanı seçilen lise öğrencisi, sınıftakilere Dombra eşliğinde poşet çay attı.
 
Sözcü yazarı Emin Çölaşan, Kırıkkale 2. Aile Mahkemesi’nin bir boşanma davasında Arapça çıkardığı arama ilanına sert bir dille tepki gösterdi.

Çölaşan, “Bunun adı ta 1928 yılında yapılan Harf Devrimi’ni hiçe saymaktır. Devrim yasalarına saygısızlık etmektir” dedi.
 
ABD, Türkiye'de yaşayan , 3'ü Türk vatandaşı, diğer ikisi de Mısır doğumlu olan toplamda 5 kişiye yaptırım uygulayacak.

Bu kişiler, El Kaide'ye mali destek ve seyahat konusunda yardımcı olmakla suçlanıyor.
 
Antalya'da 140 bin TL'ye satın aldığı otomobili çalınan şahsın şikayeti üzerine polis çalışma başlattı.

Aracın kiralanıp, sahte evraklarla satıldıktan sonra yedek anahtarla çalındığı ortaya çıktı.

3 şüpheli operasyonla yakalandı.
 
ABD’de bir baba, yedi yaşındaki kızının ebeveyn izni olmadan öğretmeni tarafından saçının kesilmesi üzerine 1 milyon dolarlık (8,5 milyon lira) dava açtı.
 
In reply to @vaziyetcomtr
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birileri diyor ki 'Z kuşağı, Y kuşağı, bunların hepsi muhalefetin yanında.' Burada, burada."
Replying to @vaziyetcomtr
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizim hizmet anlayışımızla partizanlık, ötekileştirmek yoktur. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik."
 
Erdoğan: "Eğitimden çalışma hayatına, ulaşımdan spora, adaletten güvenliğe kadar birçok alanda açılışlar, kabuller, hizmete alma törenleri gerçekleştirdik. Görüyorsunuz, yan gelip yatma yok." pic.twitter.com/EhB9DUMPI2
Replying to @vaziyetcomtr
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birileri diyor ki 'Z kuşağı, Y kuşağı, bunların hepsi muhalefetin yanında.' Burada, burada."
 
Erdoğan: "Eğitimden çalışma hayatına, ulaşımdan spora, adaletten güvenliğe kadar birçok alanda açılışlar, kabuller, hizmete alma törenleri gerçekleştirdik. Görüyorsunuz, yan gelip yatma yok."
 
Sağlık çalışanları, beş dakikalık muayene süresine tepki gösterdi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bir muayenenin ortalama süresinin 20 dakika olarak belirlendiğini belirten doktorlar, "Selam versen, ismini, yaşını sorsan zaten iki dakikası gitti bile" dedi.
 
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi: "Benden çok iyi köşe yazarları var ama Cumhurbaşkanı'nın elinden bu ödülü almak onur vericiydi."
 
Time dergisinin bu yılki "Dünyanın en etkili 100 kişisi" listesine giren Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, çocukluğundan bazı detayları anlattı.

Birol, "Babama büyük bir hayranlığım vardı. Aynı anda dört farklı iş yapardı" dedi.
 
İBB Meclisi, toplu ulaşım araçlarının denetlenmesi amacıyla 15 Temmuz Şehitler Otogarı'na denetim merkezi kurulmasına karar verdi.
 
Bazı genç öğrenciler, yurt paraları çok pahalı olduğu için üniversiteye gitmekten vazgeçtiklerini ifade eden paylaşımlar yapıyor.
 
Çorlu tren kazasında kızları Gülce ve Özge Nur Dikmen’i kaybeden baba Erdinç Dikmen kalp krizinden hayatını kaybetti. via @mustafahos
 
Bakan Murat Kurum: "Türkiye iklim değişikliğiyle mücadele çabalarını kararlılıkla sürdürmektedir ancak bu faaliyetlerin ekonomik maliyeti de oldukça yüksektir."
 
Kastamonu, Sinop ve Bartın'da yaşanan sel felaketinin etkilerini azaltmak üzere elektrik faturalarının 1 Ağustos’tan başlayarak üç ay ertelenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
 
İranlı muhalif Mesud Molavi Vardanjani cinayeti davasının iki numaralı sanığı, İran’ın eski İstanbul 2. konsolosu Nasırzade, savcılık kararıyla tahliye edildi.

Tahliyesinin ardından yurt dışına giden Nasırzade hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle dava açıldı.
 
Türkiye’nin kontrolünde olan Suriye'deki El Bab’da Eğitim Müdürlüğü, ilkokulda okuyanlar da dahil olmak üzere kız öğrencilere baş örtüsü takma zorunluluğu getirdi. via @musaozugurlu
 
Halk TV'den İsmail Saymaz'ın haberine göre 2 Türk askerinin yakılma fetvasını verdiği iddiasıyla Türkiye'de yargılanan IŞİD kadısının tutuksuz yargılandığı ortaya çıktı.
 
Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Diyanet İşleri Başkanlığına Prof. Dr. Ali Erbaş yeniden atandı.
 
Ekrem İmamoğlu'ndan, açılışta kurdele kesen çocuklara:

“Sadece siz keseceksiniz, en doğrusu bu olur.”
 
Prof. Celal Şengör'ün, bir öğrencisini taciz ettiği ortaya çıktı:

"O kadar kızdırdı ki eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım."
 
Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, 6 milyon pound değerindeki evinden, koyunların melemesinden rahatız olduğu gerekesiyle taşındı.
 
Belçika hükümeti, ülkede ev içi şiddet ve kadın cinayetlerini önlemek amacıyla, birlikte olduğu kadını öldürenlerin ömür boyu hapis cezasına çarptırılmalarını istiyor. via @bbcturkce
 
Kısa video paylaşım uygulaması TikTok’ta Covid-19 aşısı olmayan bazı kullanıcılar, dünya genelinde izlenme rekorları kıran Harry Potter filmlerine atıf yaparak, "safkan" olarak tanımlanmak istediklerini belirtti.
 
Tekirdağ’daki Cumhuriyet İlkokulu’nda hademelik yapan evli ve bir çocuk babası 35 yaşındaki Şaban Kır, geçinemediği için yaşamına son verdi. via @ankahabera
 
Gazete Duvar'ın haberine göre Rize’nin Pazar ilçesinde bir inşaatta işçi olarak çalışan Yılmaz Şahin, İstiklal Marşı okunduğu esnada matkapla işine devam ettiği için "saygısızlık yaptığı" iddiasıyla gözaltına alındı.
 
Ankara'nın Sincan ilçesinde Erhan T., eşinin çalıştığı lokantaya pompalı tüfekle ateş açtı.

Saldırıda iş yerinde çalışan 3 kişi yaralanırken, gözaltına alınan Erhan T.'ye çevredekiler linç girişiminde bulundu.

Olay anı cep telefonu ile görüntülendi.
 
Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "Bugüne kadar bizim itiraz ettiğimiz bütün hukuksuzlukları ortadan kaldırır, yanlışlarından dönerlerse AK Parti ile ittifak yapabilirim" dedi.
 
İnşaat firmaları ile çimento üreticileri arasında yaşanan gerginlik sürüyor.

"Dünyadaki en ucuz çimento Türkiye’de" diyen TÜRKÇİMENTO, "Müteahhitler daire fiyatlarını yüzde 50 düşürürse çimentoyu bedava veririz” açıklamasını yaptı.
 
Doğu Karadeniz Bölgesi’nde son günlerde mantar zehirlenmeleri dikkat çekiyor.

Son o günde Trabzon, Ordu ve Gümüşhane illerinden 15’e yakın kişi yedikleri mantarlardan zehirlenirken, uzmanlar zehirli mantarlara karşı yöre halkının duyarlı olması uyarısında bulunuyor.
 
Afganistan'da yönetimi ele geçiren Taliban liderliği arasında, verilen "kapsayıcılık mesajları" nedeniyle sürtüşmeler yaşandığı iddia edildi.
 
ABD'li ünlü milyarder yatırımcı Ray Dalio, yatırımcılara ellerinde nakit tutmamaları çağrısında bulundu.

Dalio, portföyünde bir miktar Bitcoin olduğunu, ama hükümetlerin kripto para piyasasını ortadan kaldırabilecek adımlar atmasının da olası olduğunu söyledi.
 
"Tostçu Mahmut" olarak bilinen sosyal medya fenomeni Anıl Kurt, Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.
 
 
Free access is provided to the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Explore subscription provides full access to all available timeframes

Find out more

This account is already logged in to Trendsmap.
Your subscription allows access for one user. If you require access for more users, you can create additional subscriptions.
Please Contact us if you are interested in discussing discounts for 3+ users for your organisation, or have any other queries.