User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 4,920 tweets, tweets from the last 268 weeks.
Tweets Day of Week (+0:00h)
Tweets Hour of Day (+0:00h)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (+0:00h)

Tweets

Last 50 tweets from @vekilince
330 tweetlik Öyküde geçen Erasmus Muharrem kimsen çık ortaya kardeşim. Memleketteki 60 bin Muharremi zan altında bırakmaya ne hakkın var😂Bizim zamanımızda Erasmus mu vardı gençler? Beni niye karıştırıyorsunuz😂
 
Deneme sınavı olmasına sevindim😂
Deneme sınavı çözüyorumdur.😅
@vekilince pic.twitter.com/PbJnDRKkbQ
 
Dondurmasını paylaşan bu güzel kızı çok sevdim, Yalova’dan olmasına da ayrıca sevindim. Şansı, bahtı açık olsun.
İnsanı seven, doğayı koruyan, dünyayı paylaştığımız dostlarımızı seven, paylaşmayı, dayanışmayı bilen mutlu çocuklarımız olsun.
Possibly sensitive media. Public access unavailable.
 
Sakarya’da özel bir şirkete ait patlamayan havai fişekleri taşırken şehit olmak... Fabrikası var, nasıl taşınacağını, nasıl imha edileceğini bilen yok mu? Yazık. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı askerlerimize şifa diliyorum. #sakaryadapatlama
 
41 yıl önce, Yalova’nın İstanbul’un ilçesi olduğu zamanlar. Köyde yetiştirdiğimiz domates ve cevizleri Büyükada’ya satmaya giderdik. Cevizin ve domatesin çok ekmeğini yedik, o yüzden başımın üstünde yerleri var😂
 
Gör, nasıl yeniden yaratılırım,
Namuslu, genç ellerinle.
Kızlarım,
Oğullarım var gelecekte,
Herbiri vazgeçilmez cihan parçası.
Kaç bin yıllık hasretimin koncası,
Gözlerinden,
Gözlerinden öperim,
Bir umudum sende,
Anlıyor musun?
En sevdiğin #AhmedArif şiiri hangisi ?
 
Ben nasıl sevmem Atatürk’ü, nasıl sevmem İsmet Paşa’yı, Cumhuriyet’i, Demokrasiyi, Çok partili siyasal yaşamı. #AtatürküÇokSeviyorum

Not: Videoyu kimin yaptığını bilmiyorum, yapanın eline sağlık.
 
15 Temmuz Darbe girişimi sırasında Ak Parti Genel Başkanının yerini söyleyen 3 Yaveri tahliye edilmiş. Sözcü Gazetesi’ni aynı gerekçeyle FETÖ’den yargılayıp niye mahkum ettiniz? Derdiniz neydi? Derdiniz Sözcü’yü susturmak mıydı? Ortamlarda FETÖ ile mücadele ediyoruz dersiniz.
 
15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden Motosiklet ile geçerseniz 4.25 TL, Osmangazi Köprüsünden geçerseniz 82.55 TL ödemek zorundasınız. Neredeyse 20 kat fark var! Kimin cebine gidiyor bu fark?
 
Otomobiller için Avrasya Tüneli Geçiş Ücreti Temmuz 2018’de 23.30 TL iken Temmuz 2020’de 36.40 TL. Bu ucube Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’yi uçuracaktı, fiyatları uçurdu. Bu sistem cebinizdeki paraya göz diken, el koyan sistemdir.
 
Muhalif medyaya virüs gözüyle bakan AKP Genel Başkanının ve O’nun ekran bekçisi RTÜK’ün komik gerekçeleri.
RTÜK, Halk TV'ye “Yayınlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlık ve bağımsızlığına, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, Atatürk ilke ve inkılâplarına aykırı olamaz” maddesinden ceza verdi.

Bu suçlamalar, Halk TV için olsa olsa mizahın konusu olur. pic.twitter.com/o4cYmwbovg
 
Yavrularına ulaşamayan annelerin çığlığını duyun! Gagasında getirdiği yemeği evladının kursağına koyamazsa o yavru ölür. Kuşların ahını almayın. Galata Kulesi’nde #Ebabil kuşlarını koruyarak restorasyon mümkün, yaşamı koruyan, doğaya uygun bir çözüm mümkün.
 
27 yıl önce, 5 Temmuz 1993’te canımızı yakan büyük bir acı daha yaşadık.

#BaşbağlarKatliamı’nda yitirdiğimiz yurttaşlarımızı rahmetle anıyorum.

Acılarımızı yarıştırmak, katliamlarda taraf tutmak insan olana yakışmaz, insanlığa sığmaz.
 
İTÜ’de öğrenciler şanslı ise sınava girebiliyor. Teknik Üniversite, öğrencisini ‘teknik’ sorunlar ile sınava alamıyor. Öğrenciler ‘Dersi geçecek miyim?’ diye değil ‘Sınava girebilecek miyim?’ diye düşünüyor. Gençlerin sesini yedi cihan duydu,rektörlük duymadı. #İTÜdeSınavRezaleti
 
Çoklu baro FETÖ projesidir. FETÖ projesine imza atanlardan biri de “cemaat terör örgütü değildir” diyen, FETÖ’nün kumpas davalarını ekranlarda canhıraş savunan kişidir. Bu FETÖ projesine karşı çıkan avukatlara, baro başkanlarına reva görülen uygulamalar ise faşizmdir. Nokta!
 
ÖSYM YKS’de Türkçe alanında sorulan Mabel Matiz’in şarkı sözlerini içeren soru ile ilgili inceleme başlatmış, sorumlu kişiler soru hazırlama sürecinden çıkartılacakmış. Nelerle uğraşıyoruz? Elin oğlu uzaya insan gönderiyor, biz standart bir Türkçe paragraf sorusunu tartışıyoruz.
 
Geçmiş olsun #Sakarya.
Fabrika çalışanlarının sağ salim ailelerine kavuşması en büyük dileğimdir.
 
Muharrem İNCE Retweeted ·  
Yüzde yüz yerli ve milli milletvekili, müthiş bir girişimcilik örneği. Ne ararsan var. İMAR RANTI GARANTİLİ satış vaadi, imar değişikliği ve akaryakıt istasyonu ve ticaret merkezi açılıyor. Hayırlı işler sayın Ahmet Hamdi Çamlı, Sayın Harun Karaca. cumhuriyet.com.tr/haber/ibbde-ak…
BBde AKP dnemi skandal: Kipta deerli arazisini AKPli milletvekillerine satm
cumhuriyet.com.tr
 
3 ay önce Suriyeli mültecileri göndermekle tehdit ettiğimiz Avrupa’ya bize turist göndermesi, sınırları açması için Bakan gönderiyoruz. İşte öngörü, işte vizyon.
 
Sinema tarihimizin unutulmaz ustası #KemalSunal’ı rahmetle anıyorum.
Kemal Sunal’ın hayat verdiği Kibar Feyzo, Yedi Bela Hüsnü, Bombacı Mülayim, İbrahim Zübükzade, Postacı Adem, Çöpçüler Kralı Apti Şakrak karakterleri ve daha niceleri kahkahalarımızda yaşıyor.
Ruhu Şad olsun.
 
Gençlerin sınav sorularını yetişkinler çaldı, çalınmasına göz yumdu. Gençlerin oyun konsolundaki vergiyi yetişkinler artırdı. Şimdi kendilerini ifade ettikleri sosyal medyaya yetişkinler göz dikti. Ve o yetişkinler “siz ne istiyorsunuz gençler” demedi. Gençler; yanınızdayım.
 
#2Temmuz1993’te Madımak Oteli’ne düşen ateş yüreğimizi yakmaya devam ediyor. Farklı inanç, kimlik ve kültürleri yok ederek, yakarak değil bir arada yaşatarak barış ve kardeşlik köprüleri kurabiliriz. Madımak’ta kaybettiğimiz canlarımızı rahmetle anıyorum. #unutMADIMAKlımda
 
18 yıldır sizin çevirdiğiniz filmleri çekmeye kalksa Netflix’in bütçesi yetmez.
Onlar dizi izleyip film çeviredursun, biz hizmet edip tarih yazmaya devam edeceğiz.

RTE
 
Muharrem İNCE Retweeted ·  
#MüyesserBarışHülyaMuratınYanındayız
#GazetecilikSuçDegildir
 
Youtube yayınını yoruma kapattın, üniversite kapattın, Halk Tv ve Tele1 ekranlarını kararttın, sosyal medyayı kapatmakla tehdit ediyorsun. Ne yapmak, nereye varmak istiyorsun? Bizim çıkacak kanalımız yok, senin yatacak yerin yok!
 
 
13-Şeffaflığı yok ederseniz, serbest piyasa kurallarını işletmezseniz, kontrollü ekonomi algısına sebep olacak kararlara imza atarsanız yatırımcıları ürkütür bu tür kuruluşların olumsuz değerlendirmelerine ve bunun mali piyasalarımızda yaratacağı olumsuz sonuçlara sebep olursunuz
 
12- Türkiye ekonomisi için iyi olmayan bu noktaya nasıl geldik? MSCI’yı suçlamak, dış mihrak demek kolay da Türkiye ekonomisinin ihtiyacı olan yabancı kaynağı nasıl bulacağız?
 
11- Ülkelere yatırım yapılabilirliği gösteren MSCI Türkiye’yi gelişmekte olan ülkeler endeksinden çıkarıp bir alt endekse (Frontier) düşürebileceğini gündeme getirdi.
 
10- Şeffaflığı, haber yapma ve alma özgürlüğünü, hukuk devletini, demokrasiyi yok ederseniz ekonomiyi toparlayamazsınız, refahı artıramazsınız, geliri adaletli dağıtamazsınız. Yanlış yaptığınızda size yanlış yapıyorsunuz diyenlerin sesini kısmış olur, yanlışlara devam edersiniz.
 
9- Çünkü basının varlık nedenini yok sayarak izledikleri yayın politikasını ne pahasına yaptıklarını öğrenmek, bilmek hepimizin hakkı. Basın özgürlüğü, şeffaflık bir ülkedeki sosyal ve ekonomik gelişme için en önemli parametredir.
 
8- Reyting ve tiraj kaygısını bırakmış, parasıyla ilan yayınlamaktan bile kaçınan medya kuruluşlarının döviz cinsinden aldıkları kredileri geri ödeyip ödemediklerini, ödüyorlarsa nasıl, hangi parayla ödediklerini öğrenmek bu ülkede yaşayan herkesin hakkı.
 
7- Basın Özgür değilse, reyting ve tiraj kaygısı yerini iktidarı kızdırmama kaygısına bırakmışsa, parasıyla verilen bir ilanı bile yayınlanmaktan kaçınıyorsa doğalgaz fiyatını, vergi artışlarını, yolsuzluğu, köprü ve otoyollara verilen yüksek garantileri sorgulayamazsın.
 
6- Hep söylediğim gibi bir ülkede basın özgür değilse kimse özgür değildir. Bir iktidar basın özgürlüğünü kısıtlıyorsa, bilin ki kendine güvenmiyordur, korkuları vardır.
 
5- Sosyal medyayı kamu bankasından verdirdiği krediyle kontrolüne aldığı medya kuruluşları gibi zannediyor. Öyle değil. Kamu bankasının verdiği krediyle el değiştiren medya organları iktidarın halkla ilişkiler faaliyetini yürüten iktidar aparatlarına dönüştüler.
 
4- Saygınlığını yitirmiş, reytingi ve tirajı düşmüş plaza medyası iktidarı kesmiyor, çünkü etki gücü zayıfladı, gençlere hitap etmiyor. Bu nedenle sosyal medya düzenlemesinden, sosyal medyayı zapturapt altına almaktan söz ediyor. Yapabilir mi? İstediği sonucu alamaz ama deneyecek
 
3-Bizim sosyal medyadan başka kendimizi ifade edebileceğimiz mecra kalmadı, Gazeteler, Televizyonlar Hükümetin kontrolüne geçti. Beni davet edip “stüdyoda bekle, biz AK Parti Genel Başkanına bağlanacağız” diyen, demek zorunda bırakılan televizyonlar var artık.
 
2- Ama hakaret ve küfür etmeyin, bana da etmeyin, rakiplerimize de etmeyin, birbirinize de etmeyin. Küfür ve hakaretle, nefret dili ile siyaset yapılmaz, siyasal propaganda yapılmaz.
 
1- Sosyal Medyada beni takip etmeyebilirsiniz, engelleyebilirsiniz, sessize alabilirsiniz, yazdıklarımı, görüşlerimi eleştirebilirsiniz, dislike edebilirsiniz, #oymoyyok diyebilirsiniz, kel diyebilirsiniz, “bıyıksız” diyebilirsiniz.
 
Kabotaj Hakkı denizlerimizdeki egemenliğimizdir.
Kapitülasyonlardan bizi kurtaran Mustafa Kemal Atatürk’e ve mücadele arkadaşlarına minnettarız.
Bayrağımızı denizlerimizde dalgalandıran denizcilerimize selam olsun.
Denizcilik ve Kabotaj Bayramımız kutlu olsun.
 
Bakanlık, Başbakanlık yaptığı dönemde Sayın Davutoğlu’nu çok eleştirdim. Aynı da düşünmüyoruz. Ancak kurucusu olduğu üniversitenin Ak Parti’den ayrılıp parti kurdu diye intikam alırcasına kapatılmasına da sessiz kalamam. Kurucusuna kızıp üniversite kapatmak demokrasilerde olmaz.
 
Sosyal medyada Esra Albayrak’a yönelik yapılan paylaşım ahlaksızlıktır. Bu tür paylaşımlar ister Başak Demirtaş’a yapılsın, ister Esra Albayrak’a yapılsın, kime yapılırsa yapılsın karşı çıkmalıyız, kınamalıyız, yapanı da cezalandırmalıyız.
 
Tek “şahsım”, tek IBAN, tek medya çok Baro!
 
Muharrem İNCE Retweeted ·  
Çoklu baro teklifi baroları böler, avukatları ayrıştırır, savunma hakkını ortadan kaldırır. Savunma hakkını korumak için izle & paylaş!
 
TÜİK Ekonomik Güven Endeksinin Haziran ayında 73.5 değerine yükseldiğini açıklamış. TÜİK’e güven hangi değerde?
 
Deprem kendini sürekli hatırlatıyor. Elazığ’da, Manisa’da, Muğla’da hatırlattı. Baroları bölüp yönetmek, sosyal medyayı zapturapt altına almak gibi ipe sapa gelmez işlerle uğraşmayı bırakın, depreme, depremin zararlarını en aza indirmeye yönelik önlemler alın.
 
Gençler sınav nasıldı, sorular yayınlanmış baktınız mı? Bu Fizik sorusunu kim doğru çözdü😂
 
Mustafa Varank; ben o konuşmaları yaptığımda sizinkiler FETÖ’yü kurtarıyorlardı ve bu konuda sürekli yalan söylüyorlardı. İşte belgeleri.
Şimdiki durumu ise Bursa Kirazlıyayla’daki bu fotoğraf anlatıyor.
 
Zam yokmuş, ne var güncelleme mi?Damat mı yazdırdı bu tweeti? 18 yılda sizden önceki 79 yılda yapılan toplam ithalatın 5 Katı ithalat yapmışsın, paramız var ithal ediyoruz demişsin, tulumbada su bitince yüklen gümrük vergisine. Yerli üretime destek 18 yıl sonra mı aklına geldi?
 
Mustafa Kemal Paşa’ya verdiği sözü zamanında yerine getiremediği için üzüntüsünden intihar eden Kahramanını bilmiyorsan “bastır parayı, değiştir tabelayı” diyorsan sen bu milletin çocuklarına Çiğiltepe’yi, Albay Reşat’ı, Büyük Taarruz’u, Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatamazsın.
Mamak'ta Albay Reşat Çiğiltepe'nin isminin olduğu ortaokuldan silinmesinin ve bir bağışçının isminin verilmesinin izahı yoktur!
Görevini yarım saat geciktirdiği için canına kıyan Albay Reşat Çiğiltepe'nin kemikleri bu vefasızlık karşısında sızlamıştır!
Yazıklar olsun @ziyaselcuk pic.twitter.com/0UDB5Yt8ar
 
 
Register for Trendsmap Access
Login via Twitter to start your free trial now

Don't have a Twitter account? You can also register via Facebook

* Analytics, alert and visualisation tools require additional authorisation
Existing users can login

Our trial allows access to only the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Plus subscription provides full access to all available timeframes

Signup Now