User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 1,707 tweets, tweets from the last 183 weeks.
Tweets Day of Week (+0:00h)
Tweets Hour of Day (+0:00h)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (+0:00h)

Tweets

Last 50 tweets from @alican_onlu
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: Sanıyorlar ki tutuklayınca HDP bitecek!, demokratik muhalefet susacak! Buradan açıkça söylüyoruz: HDP’yi bitiremeyeceksiniz. Bedel ödemeyi göze almış, her türlü zulme karşı direnmiş bir geleneğin temsilcileriyiz. Dimdik ayaktayız.
11 61
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: Sn. Öcalan, 9 Ekim ve 15 Şubat komplolarıyla hedeflenen halklar arası çatışma ve iç savaş planlarını bozmuştu. Bugün sürdürülen tecritle aynı plan yine devrededir. Bu oyunu bozma sorumluluğu HDP’nin, Türkiye halklarının, demokrasi ve emek güçlerinin önünde durmaktadır.
10 48
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: HDP dünya genelinde de en fazla kadın temsiliyeti olan; kadınların özgün ve özerk örgütlenmesinin önünü açan, kadının sözünün güçlü olduğu bir partidir. Bu nedenle HDP, bir kadın partisidir, kadın özgürlüğünün teminatıdır.
7 60
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: HDP zindanlara sığmaz. Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş, Sebahat Tuncel, Leyla Güven, İdris Baluken, Selma Irmak, Çağlar Demirel, Burcu Çelik, Ferhat Encü, Abdullah Zeydan, Gülser Yıldırım ve tutuklu belediye başkanlarımız şahsında tutsak yoldaşlarımızı selamlıyoruz.
16 68
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: Bir tarafımız Mazlum Doğan’a, diğer tarafımız Mehmet Tunç’a, Asya Yüksel’e, Sakinelere uzanır. Bizler, altı yaşında bir parti olarak çok genç, kırk yıllık geleneği olan bir parti olarak çok köklüyüz. Bir yanımızda Mahir Çayan durur diğer yanımızda Şeyh Bedrettin.
15 64
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: HDP emeği sömürülen işçidir. Dili, kültürü ve varlığı yok sayılan Kürt’tür. 74 fermandan geçirilen Ezîdîdir, barış için semah dönen Alevidir, Hatay’ın Uzun Çarşısındaki Arap’tır, Mor Gabriel’deki Süryani’dir, Sur küçelerindeki Ermeni’dir, Ulu Cami’deki Müslüman’dır.
35 180
Alican Önlü Retweeted ·  
6. Kuruluş yıl dönümü haftamıza denk gelen grup toplantımıza Alevi örgütleri, KESK, Mahalleler Birliği, DİK, DTK, DBP, HDK, ESP, Devrimci Parti, TİP, Halkevleri temsilcileri, tutuklu seçilmişlerimizin yakınları ve hayatını kaybeden tutsak Koçer Özdal’ın ailesi de katıldı.
15 99
Alican Önlü Retweeted ·  
Sabah saatlerinde yapılan hukuk dışı operasyonda Eryaman Şube başkanımız Şenay Yilmaz Güner, Tuzluçayır Şube Başkanımız Dilara Doganbas, Keçiören Şube Başkanımız Kıymet Şebnem Yar, Mutlu Şube Başkanımız Seher Gümüşay gözaltına alınmıştır.
#HalkevleriniSusturamazsınız
94 131
Alican Önlü Retweeted ·  
Partimiz 6 yaşında. 6 yıldır yenemediler, 60 yıl geçse yenemeyecekler. Bu inancı bitiremeyecekler. Çünkü “bir gider bin geliriz”, çünkü umudun adresiyiz. #UmudunAdresiHDP
  · Media Studio · tr
615 2,234
Alican Önlü Retweeted ·  
Tevgera Azadî, İnsan ve Özgürlük Partisi, PDK Bakur ve ÖSP, partimize yönelik gerçekleştirilen siyasi soykırım operasyonlarına ilişkin Diyarbakır'da Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli'yi ziyaret ederek dayanışma mesajlarını iletti.
34 136
Alican Önlü Retweeted ·  
Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli ve beraberindeki milletvekillerimiz, gözaltı ve tutuklama saldırıları üzerine Diyarbakır'da TJA, DBP ve Yeni Yaşam Gazetesi'ni ziyaret etti. Temelli ardından Bağlar'da kahvelerde halkla bir araya geldi.
11 43
Alican Önlü Retweeted ·  
Yaşanan katliamların hiçbirinin üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz. Katliamları azmettirenlerden, planlayanlardan, siyasi sorumlulardan ve fiilen yapanlardan hesap hukuk önünde mutlaka sorulacak, yargı önüne çıkacakları günler mutlaka gelecektir. #10Ekim3Yıl
45 167
Alican Önlü Retweeted ·  
Sezai Temelli’den Erdoğan’a: Meşruiyeti konuşacak son kişi sensin

hdp.org.tr/tr/guncel/grup…
  · Media Studio · tr
90 346
Alican Önlü Retweeted ·  
Sezai Temelli: Erdoğan sanıyor ki tehditleri ile halk sandığa gitmeyecek, oyuna sahip çıkmayacak. Sen onu oy mu sanıyorsun? O 40 yıllık bir irade! 40 yıl boyunca sen diz çökmüş, boyun eğmiş bir halk gördün mü?
  · Media Studio · tr
214 1,017
Alican Önlü Retweeted ·  
Grup toplantımızdan sonra Dev Yapı İş ve İnşaat İş sendikalarından emekçilerle biraraya geldik.

3. Havalimanı emekçilerinin Ortaçağ köleliğine karşı direnişiyle dayanışmak için, elimizden ne geliyorsa yapacağız.
47 303
Alican Önlü Retweeted ·  
Milletvekillerimiz, Sn. Öcalan’a dönük gerçekleştirilen uluslararası komplonun 20.yıl dönümü dolayısıyla Diyarbakır’da açıklama yapıyor. CANLI pscp.tv/w/1gqGvXQwoqzxB
Bedia Ozgokce @bediaozgokce
pscp.tv
49 127
Alican Önlü Retweeted ·  
İl Eşbaşkanımız M.Şerif Çamcı sabah saatlerinde, evine yapılan baskınla hukuksuzca gözaltına alındı.

HDP'yi tasfiye etme ve rehin tutma politikalarıyla demokratik siyaset, özgürlük ve eşitlik mücadelemiz yok edilemez.
90 192
Alican Önlü Retweeted ·  
Tunceli Valiliği, kentte yüzde 51 oy alan HDP ile İHD, KESK gibi dernek ve sendikalara protokol listesinde yer vermedi. Kentte bir varlığı olmayan MHP ve Milli İrade Derneği ise listeye girdi. artigercek.com/haberler/tunce…
Dersim'in birinci partisi HDP neden protokol listesinde yok?
artigercek.com:443
31 52
Alican Önlü Retweeted ·  
Kadınları ve kadın iradesini yok sayan erkek egemen zihniyete karşı Gültan ve Sebahat ile dayanışmayı büyütmek için 8 Ekim Pazartesi günü saat 14.00'da Malatya 1.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeyiz. #GültanveSebahatBiziz
  · TweetDeck · tr
129 372
Alican Önlü Retweeted ·  
Gençlerle buluşmaya devam ediyoruz. Bugün de Marmara Gençlik Kongresi'nde HDP'li gençler siyasi duruşlarıyla HDP'nin önümüzdeki dönemdeki gücünü ortaya koydu.

HDP'de gençler siyasetin yedeği değil, öznesidir. Gençler HDP'dir, HDP gençlerdir. Hadi gençler, HDP'ye!
25 210
Alican Önlü Retweeted ·  
#Temelli: Bizler, ta Paramazlardan, Behice Boranlardan, Sadun Erenlerden, Tarık Ziya Ekincilerden aldığımız bir mirasın taşıyıcısıyız. Bu miras bizim için çok kıymetli. Bu mirasla biz Türk ve Kürt sosyalistlerinin buluşmasını sağlıyoruz.
26 137
Alican Önlü Retweeted ·  
#Temelli: Bu yolculuğumuz devam edecek bu rejim sona erene kadar, bütün arkadaşlarımız özgür kalana kadar, bu ülkeye demokrasi ve barış gelene kadar, faşizme karşı omuz omuza mücadelemiz devam edecek. Sokakta, mahallede yan yana yürüyüşümüz devam edecek.
9 88
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: Türkiye’nin bütün kesimleriyle bütün farklılıklarımızla geniş bir ittifak kurduk. Kürt halkı ile Türkiye halklarının mücadele birlikteliği tarihseldir ve bizim için önemlidir. Bu birliktelikliği büyütmek ve mücadele zeminlerinde geliştirmek hepimizin tarihsel görevidir.
14 78
Hayko Seçimden önce bizimle yane Kürtlerle TiP li arkadaşlar böyle konuştular . Ayıp eden TİP li arkadaşlar değil ayıp eden sensin . Kimse bize dahil olmadi ki ayrılsın. TİP li yoldaşlar birlikte mücadeleye dahil oldular. Birlikte mücadeleden ayrılan yok Hayko
HDP, ayrılan arkadaşların durumunu daha önce söylemiş gibi, müjde gibi anlatıyor ya? Ayıp oluyor. Seçmene söyleyeydiniz önceden anlaşma varsa?
86 763
30 120
Alican Önlü Retweeted ·  
2- Buyurun bu da, mahkemenin hukuk adına utanç verici kararının gerekçesi. Ama hukuk ve adalet mücadelemiz yılmadan devam edecek. Bu kararlara imza atanlar bir gün mutlaka, bağımsız yargı önünde hesap verecekler.
1,667 4,834
Alican Önlü Retweeted ·  
1- Yargı hiçbir zaman adil olmadı, evrensel hukuka uygun kararlar vermedi. Ama hiçbir kararda, bu kadar açık bir şekilde yasa dışı ve intikamcı da olmadı. Bize hapis cezası verilmesi kararına gerekçe yapılan konuşmalarımızın polis tutanağını hatırlatmak istiyorum:
2,487 7,154
Alican Önlü Retweeted ·  
ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, barıştan, demokrasiden, özgürlüklerden yana yürüttüğü mücadele ve parti faaliyetleri nedeniyle cezalandırılmak istenmektedir. Demokratik siyaset yargılanamaz! #ÇiçekOtluİçinÇağlayana
  · Media Studio · tr
34 128
Alican Önlü Retweeted ·  
24 Eylül 1996'da Amed Cezaevi'nde, utanç verici işkence yöntemleriyle katledilen 10 tutsağı saygıyla anıyoruz. 12 Eylül’ün işkence merkezi olan Amed Cezaevi'nde yaşananlar bugün bütün cezaevlerinde yaygınlaştırıldı. İrademiz 12 Eylül'de teslim alınamadı, bugün de alınamayacak.
99 277
Alican Önlü Retweeted ·  
“Yaşadığımız coğrafyada, insanlar günahlarının hesabını vermekten ziyade alacakları intikamın hesabını yapıyor” diyen İbrahim Ayhan’a sözümüzdür: Rahat uyu, her bir günahın ve suçun hesabı sorulacak.
#SeniUnutmayacagızİbrahimAyhan
49 207
Alican Önlü Retweeted ·  
Tutuklayarak, haklarımızı, irademizi gasp ederek sesimizi kısamadığınızın en büyük göstergesi Figen Yüksekdağ’dır! #YüksekdağaÖzgürlükİstiyoruz
  · Media Studio · tr
38 163
Alican Önlü Retweeted ·  
Mücadele arkadaşımız, yoldaşımız, milletvekilimiz İbrahim Ayhan’ı son yolculuğuna uğurluyoruz.
144 522
Alican Önlü Retweeted ·  
#Buldan: Tecrit bir insanlık suçudur. En fazla İmralı Cezaevi’nde uygulanmıştır. Tecrit içerisinde tecrit uygulaması kabul edilemez. Biz hem HDP olarak hem İmralı heyeti adına ifade etmek isterim ki Sayın Öcalan üzerindeki tecrit bir an önce kaldırılmalıdır.
22 92
Alican Önlü Retweeted ·  
"Şuna emin olun, birkaç ömrüm daha olsa hiç tereddüt etmeden, bu dava için, bu amaç için aynı şeyleri yeniden yaparım. Bizim bir asra değecek bir davamız var. O dava Türkiye’de demokrasi davasıdır. Türkiye’de barış davasıdır." #YüksekdağaÖzgürlükİstiyoruz
  · Media Studio · tr
117 358
Hevale İbrahim yaşamı boyunca, 21.yy Nemrutlara karışı İbrahim’ce direndi. Ülkesinin bir parçasındaki faşizminden, diğer parçadaki mücadeleye giderken demokrasi ve özgürlük şehidi oldu.
Şehidimizin cenazesini Güney Kürdistan Hewler’deki törenden sonra yola çıktık.
78 280
Beyez ve yeşil faşizmim zülümü hiç peşini bırakmadı. O da mücadeleyi ve direnmeyi hiç bırakmadı. Ama İbo hvl bizi bıraktı.
Ömrünü, barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesine adayan, bu uğurda ağır bedelleri büyük bir cesaretle karşılayan, mücadele arkadaşımızı kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Kendisine rahmet; ailesine, sevenlerine ve halkımıza baş sağlığı diliyoruz.
491 1,685
26 147
Alican Önlü Retweeted ·  
Cudi Dağı’nda güvenlik bahanesi ile çıkartılan yangın dün gece yurttaşlarımızın çabası ile söndürülmüştü. Bugün yine aynı gerekçe ile ağaçlar yakılıyor. Bu yangınlar geri dönülemez sonuçlar doğuracaktır. Yetkilileri bir an önce yangınları durdurmaları noktasında uyarıyoruz.
534 1,118
Alican Önlü Retweeted ·  
Eş Genel Başkanımız Sezai Temelli, Matem Orucu'nun lokmasının dağıtıldığı Ataşehir Cemevi'nde canlarla birlikte oruç lokması açtı
11 39
Alican Önlü Retweeted ·  
“HDP varsa umut tükenmemiştir. Bizi yok saymalarına hiç aldırmayın. Varız, güçlüyüz ve kesinlikle kazanacağız!”
#MutlakaKazanacağız
50 223
Alican Önlü Retweeted ·  
3.Havalimanı şantiyesinde gözaltına alınan işçilere destek eylemine polis müdahalesine rağmen basın açıklaması ara sokaklarda devam ediyor.
Havalimanı işçileri yalnız değildir!
#KöleDegiliz
80 215
Alican Önlü Retweeted ·  
Dersim’de 31 bölge 1 Temmuz 2019’a kadar yasaklı pirha.net/dersimde-31-bo… Alevi Haber Ajansi - PİRHA
4 5
Alican Önlü Retweeted ·  
Urfa’da yerel seçimler ve İl kongremiz öncesinde düzenlenen konferansta konuşan Eş Genel Başkan Yardımcımız Alican Önlü: Cumartesi Anneleri ve 3’üncü Havaalanı işçilerinin direnişleri faşizme karşı verilen önemli mücadelelerdir.
#KöleDeğiliz
21 129
Alican Önlü Retweeted ·  
Önlü: Bu mücadele ve itirazlar güçlü çıkışların ve toplumda faşizme karşı oluşan birikimin önemli göstergeleridir. Toplumun, bu faşizmi ve baskıyı kabul etmediğinin işaretidir ve ilerisi için de ciddi bir umuttur.
8 55
Alican Önlü Retweeted ·  
Önlü: AKP, yerel seçimler öncesi adaylarımızı tehdit ediyor, kazanımlarımızı hedefliyor. Bunun üzerinden faşizmi ve asimilasyoncu politikayı hayata geçiriyor. Sadece aday olacak arkadaşlarımız değil, halkımızın tamamı faşizme karşı mücadelede her şeyi göze alarak yola çıkmıştır.
10 60
Alican Önlü Retweeted ·  
Engellemelere rağmen Milletvekillerimiz;Serpil Kemalbay,Züleyha Gülüm, Zeynel Özen,Ali Kenanoğlu,Erkan Baş ve Eş Genel Başkan Yardımcımız Günay Kubilay haklarını arayan işçilerin "koğuşlarına"ulaştı

HDP; #KöleDeğiliz diyen ve temel yasal haklarını talep eden işçilerin yanında.
270 667
Alican Önlü Retweeted ·  
#12Eylül darbesinin üzerinden 38 yıl geçti. Darbe hukukuyla mücadele söylemi ile iş başına gelen AKP, darbe rejimini ve hukukunu kalıcılaştırarak iktidarını sürdürüyor.
42 145
Alican Önlü Retweeted ·  
Almanya Parlamentosu önünde Dersim protestosu artigercek.com/haberler/alman…
12 20
Alican Önlü Retweeted ·  
"İdlib’de yaklaşan savaşın bedelini siviller ödememelidir"

Eş Genel Başkanlarımız Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin açıklaması: hdp.org.tr/tr/basin/basin…
38 153
Alican Önlü Retweeted ·  
Tarih bu kararı verenleri de siyasi irade olarak arkasında duranları da utançla hatırlayacak. Ortadoğu coğrafyası ve Türkiye, savaş isteyen iktidarların siyasi mezarlığıdır ve bu kararın verilmesi için çabalayanlar da layık oldukları yeri alacaktır. #DemirtaşveÖnderSesimizdir
545 1,741
Alican Önlü Retweeted ·  
Saruhan Oluç: AKP- MHP Koalisyonu'nu geriletecek her türlü demokratik arayış ve ittifak meşrudur.
  · Media Studio · tr
37 251
 
Get Full Access Now
Login via Twitter to start your free trial now

Don't have a Twitter account? You can also register via Facebook or Instagram

Existing users can login here

Our trial allows access to only the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Plus subscription provides full access to all available timeframes

Signup Now