User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 1,976 tweets, tweets from the last 549 weeks.
Tweets Day of Week (+0:00h)
Tweets Hour of Day (+0:00h)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (+0:00h)

Tweets

Last 50 tweets from @cbabdullahgul
Türkiye’nin gerçek dostu ve yakın arkadaşım Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, kardeş Kuveyt halkına başsağlığı diliyorum.
 
Devlet hayatım boyunca Kafkasların istikrar ve huzura kavuşması için gayret göstermiş bir kişi olarak Ermenistan’ın tutumundan derin teessür duyuyor ve Azerbaycan’a yönelik gerçekleştirdiği son saldırıları kınıyorum.
Replying to @cbabdullahgul
Umarım Ermenistan yönetimi, uluslararası hukuka aykırı şekilde işgal ettikleri Azerbaycan topraklarından çekilmeden bölgeye kalıcı barışın gelemeyeceğini artık anlar ve halkının gerçek çıkarları ile refahına hizmet edecek şekilde 29 yıldır sürdürdüğü bu haksız işgale son verir.
 
Devlet hayatım boyunca Kafkasların istikrar ve huzura kavuşması için gayret göstermiş bir kişi olarak Ermenistan’ın tutumundan derin teessür duyuyor ve Azerbaycan’a yönelik gerçekleştirdiği son saldırıları kınıyorum.
 
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun, bu vesileyle Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi şükranla anıyorum.
 
Hayat dolu kişiliği ve yardım severliğiyle Kayseri’de herkesin sevgisini kazanmış dostumuz, kardeşimiz Asaf Mehmetbeyoğlu’nun koronavirüse yenilip aramızdan erken ayrılmasından derin üzüntü duydum. Mekanı cennet olsun.
 
Herkesin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyor; huzur, sağlık ve mutluluk diliyorum.
 
Kayseri’de AGÜ’nün 3’üncü mezuniyet törenine katıldım. Keplerinin altındaki maskeleriyle öğrenciler çok mutluydu.
 
15 Temmuz hain darbe girişimine geçit vermeyen şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.
 
Ayasofya’nın tekrar ibadete açılması hayırlı olsun. Bu tarihi karar aziz milletimizi mutlu etmiştir. Emeği geçenleri tebrik ederim.
 
Refah Partisi çatısı altında uzun yıllar ülkemize beraber hizmet ettiğimiz, beyefendi kişiliği ile maruf Ahmet Tekdal Bey'e Allah’tan rahmet, gönüldaşlarımıza başsağlı diliyorum. Mekanı cennet olsun.
 
Herkesin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik eder, yaşadığımız salgın hastalığın bir an önce bitip sağlıklı günlere kavuşulmasını, ülkemiz ve dünyada huzur ve refahın hakim olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yıldönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve Birinci Meclisin tüm üyelerini rahmet ve şükranla anıyorum.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, mutlu gelecek dileğiyle bütün çocukların gözlerinden öpüyorum.
 
Hepimizin gözü yaşlı, acımız çok büyük. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.
 
Karar Gazetesi'ne verdiğim mülakatta gezi olayları ile ilgili kısmın kasıtlı olarak bazı çevrelerce çarpıtılmasını çok büyük bir ayıp ve çirkinlik olarak görüyorum. Söyleşinin ilgili kısmını kamuoyunun vicdanına aynen sunuyorum.
 
Bugünlerde üst üste millet olarak acılar yaşıyoruz. Yaşanan üzücü felaketlerde hayatını kaybeden sivil, asker ve kurtarma görevlilerine Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.
 
I watched the pulp fiction played at the White House last night. Trump Plan completely ignores the Palestinian sovereignty and territorial integrity as well as U.N. Resolutions, international law and order. #DealOfTheCentury
Replying to @cbabdullahgul
This initiative is nowhere near to qualify as a peace plan but an irresponsible act jeopardizing regional peace&security and legitimizing occupation. It's a pity that the Palestinian Problem, an issue of global justice, is being sacrificed for the sake of domestic politics.
 
I watched the pulp fiction played at the White House last night. Trump Plan completely ignores the Palestinian sovereignty and territorial integrity as well as U.N. Resolutions, international law and order. #DealOfTheCentury
 
Dün gece Beyaz Saray’daki çirkin mizanseni izledim. Trump’ın planı Filistin’in en temel egemenlik haklarını, toprak bütünlüğünü, ilgili BM kararlarını ve uluslararası hukuku yok saymaktadır.
Replying to @cbabdullahgul
Dolayısıyla bu plan bir barış planı değil, işgali meşrulaştıran, bölge barışı ile güvenliğini tehlikeye sokan sorumsuz bir girişimdir. Küresel bir adalet meselesi olan Filistin sorununun ABD ve İsrail iç politikasına kurban edilmek istenmesi çok acıdır.
 
Dün gece Beyaz Saray’daki çirkin mizanseni izledim. Trump’ın planı Filistin’in en temel egemenlik haklarını, toprak bütünlüğünü, ilgili BM kararlarını ve uluslararası hukuku yok saymaktadır.
 
Elazığ merkezli depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.
Umarım bu acı "çevre ve imar" konularında uyarıcı olur.
 
Yeni yılda herkese sağlık ve mutluluk diler, 2020 yılının milletimiz ve tüm insanlık için huzur ve barış getirmesini temenni ederim.
 
Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde rahmetle ve saygıyla anıyorum.
 
Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlar, herkese esenlikler dilerim.
 
Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan dilerim.
Replying to @cbabdullahgul
Bölgemizde tesis edilecek barışın kalıcılığının, Suriye'nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliği esas alınarak, büyük güçlerin küresel hesap ve çıkarlarından bağımsız bir şekilde yürütülecek diplomasiyle sağlanabileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.
 
Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan harekâtı yürüten Kahraman Ordumuzun görevini başarıyla icra edip Mehmetçiğin salimen yurda dönmesini Allah'tan dilerim.
 
I am saddened by the death of former French president Jacques Chirac. I cherish the memories of our friendship. He was a distinguished statesman who sincerely supported the strengthening of Turkey’s ties with Europe. I would like to express my condolences to all French people.
 
Görevde olduğum zaman zarfında yakın dostluk ve işbirliği içerisinde birlikte çalıştığımız Jacques Chirac’ın vefatını teessürle öğrendim.Kendisi Türkiye’nin Avrupa’yla bağlarının güçlenmesine içtenlikle destek vermiş değerli bir devlet adamıydı. Fransa halkına başsağlığı dilerim.
 
Kültür, sanat ve bilim dünyamızın değerli şahsiyeti, Ayasofya ve Topkapı müzeleri müdürü, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Prof Dr Haluk Dursun’un zamansız kaybından büyük üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınları ile sanat ve kültür camiamıza başsağlığı diliyorum.
 
Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının "bu şekilde" görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır.
 
Herkesin Kurban Bayramını tebrik eder, bu mübarek günlerin ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan dilerim.
 
15 Temmuz hain darbe girişimine karşı direnip, canlarını milli irade uğruna demokrasimiz için feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
 
Kısa süre içinde ülkemizin en seçkin üniversitlerinden birisi olmayı başaran AGÜ’nün mezuniyet törenine katılarak öğrencilerle sevinçlerini paylaştım. Ülkemize ve insanlığa hayırlı olsun.
 
I am deeply saddened by the death of Mohammed Morsi, first and the only democratically elected president of Egypt. I would like to express my heart-felt condolences to all Egyptians. May Allah accept his martyrdom and may his soul rest in paradise.
 
Mısır’ın ilk ve tek demokratik olarak seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin şehadetini büyük bir üzüntüyle karşıladım. Kardeş Mısır halkına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.
 
Bugün Lahey’de Uluslararası Adalet Divanı’nın Barış Sarayı'nda “Barış Kültürü” konulu toplantıda Ortadoğu ile ilgili bir konuşma yaptım.
Bölgede mutluluk ve refahın ancak barışla sağlanabileceğini, bunun yolunun da diyalog ve uzlaşmadan geçtiğini anlattım.
 
Herkesin Ramazan Bayramı’nı tebrik eder, bu mübarek günlerin ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlığa huzur, barış ve esenlik getirmesini Allah'tan niyaz ederim.
 
Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız “367 Kararı” karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım.
Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız.
 
Ana muhalefet lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bugün yapılan saldırıyı kınıyorum. Siyaset diline hakim olan nefret söyleminin tehlikesi umarım artık farkedilir.
 
Genç yaşta çektiği çilelerle yoğrulan Anadolu’nun dürüst ve yiğit evladı Muhsin Yazıcıoğlu’nu kaybedişimizin 10. yılında rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun.
 
In the aftermath of the gruesome massacre that took place in New Zealand, Prime Minister @jacindaardern’s prudent speeches, integrative policies as well as her resolute and candid stance have been exemplary for all political leaders around the globe. I sincerely congratulate her.
 
Yeni Zelanda’da yaşanan tüyler ürpertici katliam sonrasında Başbakan Jacinda Ardern’in yaptığı sağduyulu konuşmalar, ortaya koyduğu kuşatıcı politika ve sergilediği samimi ve kararlı tavır tüm liderlerin örnek almasını gerektirecek niteliktedir.
 
In reply to @cbabdullahgul
2)It is of utmost importance not to give a slightest chance to such murderers and the risk of such incidences that could happen anywhere in the world.
Replying to @cbabdullahgul
3)I take this occasion to extend my heartfelt thoughts and prayers for the victims in Christchurch, offer my condolences to their loved ones and wish recovery to the wounded. May Allah shower his blessings to martyrs.
 
1)I strongly condemn those ruthless villains who could not tolerate handful of Muslims and massacred scores of innocent believers worshipping in a mosque in New Zealand.
Replying to @cbabdullahgul
2)It is of utmost importance not to give a slightest chance to such murderers and the risk of such incidences that could happen anywhere in the world.
 
1)I strongly condemn those ruthless villains who could not tolerate handful of Muslims and massacred scores of innocent believers worshipping in a mosque in New Zealand.
 
1) Yeni Zelanda’da az sayıda bulunan Müslüman nüfusuna bile tahammülü olmayıp onlarca kişiyi camide katleden bu canileri lanetliyorum. Önemli olan dünyanın her tarafında olabilme riski olan bu tip olaylara ve yeni katillere fırsat vermemektir.
Replying to @cbabdullahgul
2) Bu vesileyle Yeni Zelanda’nın ChristChurch kentindeki katliamda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor, acılarını paylaşıyorum.
 
1) Yeni Zelanda’da az sayıda bulunan Müslüman nüfusuna bile tahammülü olmayıp onlarca kişiyi camide katleden bu canileri lanetliyorum. Önemli olan dünyanın her tarafında olabilme riski olan bu tip olaylara ve yeni katillere fırsat vermemektir.
 
Vefatının 8. yılında Erbakan Hocamızı rahmet ve saygıyla anıyorum.
 
Bugün 22. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde popülizm konulu bir konuşma yaptım. Konuşmamda son yıllarda yükselen popülizmin çıkaracağı sorunlarla ilgili hususlara dikkat çektim. Ayrıca bu vesileyle birçok eski cumhurbaşkanı dostumla beraber olmaktan da mutluluk duydum.
 
2019 yılının ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış ve huzur dolu geçmesini temenni eder, herkesin yeni yılını kutlarım.
 
Brüksel’de uluslararası ilişkilerdeki popülist gelişmeler ve gelecekteki etkileri üzerine bir konuşma yaptım ve soruları cevaplandırdım. Bu vesileyle cumhurbaşkanı ve siyasetçi eski arkadaşlarla da görüşme fırsatım oldu.
 
 
Register for Trendsmap Access
Login via Twitter to start your free trial now

Don't have a Twitter account? You can also register via Facebook

* Analytics, alert and visualisation tools require additional authorisation
Existing users can login

Our trial allows access to only the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Plus subscription provides full access to all available timeframes

Signup Now