User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 9,584 tweets, tweets from the last 386 weeks.
Tweets Day of Week (UTC)
Tweets Hour of Day (UTC)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (UTC)

Tweets

Last 50 tweets from @cemseymen
Kürekle barınaktaki köpekleri öldüren işçilerin serbest bırakıldığını yazmıştım. Doğru değilmiş. Emin olmadan anlık yanlış bilgiyi paylaştığım için takipçilerimden özür dilerim. kürekle öldürenlerin ifadesi ortaya çıktı: Olay kadar korkunç savunma tgrthaber.com.tr/gundem/konyada… via @
Konya'da kpekleri krekle ldrenlerin ifadesi ortaya kt: Olay kadar korkun savunma - TGRT Haber
tgrthaber.com.tr
 
Teşekkürler Haytap💙
 
Konya Hayvan barınağındaki vahşet dünya sosyal medyasının da gündeminde. Köpekleri başına kürek vurarak öldüren hayvan barınağı çalışanları belki tutuklandı ama Türkiye imajının üzerine kapkara bir leke sürüldü. Yazıklar olsun bunu yapanlara. Utanın! instagram.com/reel/ClbD_EsJn…
 
In reply to @cemseymen
Abi biz ülke olarak bitmişiz ya.. İnsanlarımız kendilerinden bile o kadar nefret ediyorki hıncını savunmasız bu canlardan alıyorlar… söyleyecek kelime bulamıyorum yazıklar olsun
Replying to @kemals35
Çok doğru tespit. Maalesef. Mutsuz, umutsuz kişi suç işlerken soğukkanlı.
 
 
Cem Seymen Retweeted ·  
Sadece Konya’da değil, Mamak’ta, Ümraniye’de ve birçok yerde korkunç vahşetler yaşanıyor. Bir ünlü paylaşmadıkça bize, gerçek hayvan hakları savunucularına kulak vermeyen medyadan da siyasetçilerden de yıldım. Bunu paylaştığımızda niye umursamadınız mesela? Burası da Ümraniye!
 
instagram.com/pawguard?igshi…
Lütfen hemen Konya katliamı ile ilgili “pawguard” canlı yayınını açın izleyin.
Orada aslanlar gibi mücadele veren bir avuç gönüllüye destek verelim.
 
Konya’da arabanın bagajında yakalanan yüzlerce masumdan biri. Bu garibana ne yaşattınız Allahaşkına?
Hayvanlar bizim bilmediğimiz, görmediğimiz karanlık bir dünyanın içinde hangi eziyetlere maruz kalıyor Türkiye’de!
Hayvan hakları yasası çıktı, her şey nasıl daha kötüye gitti?
 
Çocukluğum Ürgüp’te geçti. Sokakta kedilerle, köpeklerle eşeklerle büyüdüm. Yaşadığım her yerde köpekleri besleriz. Bugüne kadar ne köpek saldırdı, ne ısırdı. Sevgi ortamındaki insan da, hayvanda saldırgan olmuyor. Çocuklarımıza sevgiyi, merhameti aşılamakla başlamaz mı her şey.
 
Sokaktaki sahipsiz hayvanlara karşı kin ve nefreti normalleştiren bir hava yarattılar. “Kedisevici”, ya da “köpektapar” gibi isimlerle hayvanlara sevgi ve merhamet besleyen insanları aşağılıyorlar. Bu topluma kötülüğü, kini, nefreti aşılayamayacaksınız. Asla izin vermeyeceğiz!
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin hayvan barınağında köpeklerin katledilmesine tepki göstermek için barınak önünde toplanan hayvanseverlerin arama yaptıkları bir aracın içinden poşetlere doldurulmuş çok sayıda kedi çıktı. pic.twitter.com/giQrb1f9qo
 
Konya’da hayvan barınağında köpekleri başına kürekle vura vura öldürüyorlarmış meğer. Sokakta kimsesiz yaşayan hayvanlara son günlerde artan nefret dalgasının cesareti. Suç tolerans bulduğu yerde işlenir. Mevlana’nın Konya’sında bir gün insanlık arayacağımız kimin aklına gelirdi.
 
Tutuklansalar ne olacak, hemen serbest bırakılacaklar sevgili Haluk. İçimizi dağlayan bu adaletsizlik zaten. Suç suçlunun yanına hep kar kalıyor. Suça eğilimli olan yasalardan korkmuyor, çekinmiyor. Biliyor ki sonunda salıverilecek. Yasalar suç işlemeyi teşvik etmesin istiyoruz.
 
Havalimanından Atatürk isminin kalkması içimde yaraydı. Fenerbahçe hepimizin gururu oldun. Tebrikler. İyi ki varsın. Ali Koç milyonların kalbini kazandın. Cumhuriyetimizin yüzyılına 1 kala Cumhuriyetimizin kurucusunu onurlandırdın. Bir ülkeyi mutlu umutlu yapmanın adı Fenerbahçe.
 
Bu vahşet nedir?
Bu görüntülerin Türkiye’de olmadığına inanmak istiyorum.
Bu korkunç günahlar Konya’da mı yaşanıyor?
Rica ediyorum, isyan ediyorum. Sayın vali, sayın belediye başkanı açıklama yapsın.
Hayvan barınağında köpeği başına kürekle vura vura öldürmek başka bir aşama.
VAHSETE SUSMAYİN

KONYA barınağı hani şu @RTErdogan ORNEK DEDİGİ
Görevli kürekle VURA VURA. öldürüyor bir kopegi yada kaç köpeği
Vahseti görün @ilnurcevik
@TCKonyaValiligi @suleymansoylu pic.twitter.com/EZdD5H27sB
 
Bu bilerek, isteyerek, üzerine basarak, altını kalın kalın çizerek, inadına göstererek üstelik “yine olsa yine yazarım, altına da imzamı atarım” diyerek yaptığı kötülüğü vicdanı, aklı,merhameti, kalbi olan hiç kimse unutamaz. Bir kibir anıtının derin zalimliğini ben de unutmadım.
 
Türkiye’de değeri en çok bilinmeyen siyasetçi?
Replying to @DahiOglan
Erdal İnönü
 
Bunca merhametsizliğin, acımasızlığın, vicdansızlığın normal kabul edildiği Türkiye’de sanki sokaklar sadece insanlara aitmiş gibi sokak hayvanlarını toplatıp barınaklara tıkarsanız benim için şaşırtıcı olmaz. Şuna inancım daha da büyük şimdi. Türkiye eninde sonunda iyileşecek.
 
Kardelen özel bir çiçektir,her zaman açmaz. Bekler. Doğru zamanı sabırla bekler.Yüzlerce çiçeğin arasında bir tek o,bir tek kardelen kışın ayazında açar “Sabrın ve fedakârlığın sembolü” derler ona...
#CemSeymen #ÖzgürlüğünRengiMavidir pic.twitter.com/NZOoBkB4os
Replying to @puntaizm8235
İçinizde yaşayan kardeleni unutmamanız ve bir gün açması için ona iyi bakmanız dileğiyle 💙🙋🏻‍♂️
 
Evet doğru, insanlık dışı bir anlaşmaydı. Yüzbinlerce insan öldü. Türkiye’yi günahlarınızın deposu yaptınız. Bizim mahallelerin dokusu bozuldu, ulusal birlik duygumuz azaldı, kendi ülkemizde yabancı olduk. Göçmenler birinci mevkiye geçti, Türk vatandaşları ikinci mevkide artık.
İtalya Başbakanı Meloni:

“Göçmen gelişlerini yönetmek için Türkiye'ye milyarlarca Euro harcadık.”
 
Seviyorum tebessüm ettiren insanları. Hüzün anlarını huzura çevirebilenlere ne mutlu.
 
10 Kasım maneviyatını hissettiren bir gece. İstanbul Kongre Merkezi’ni dolduran burslu öğrencilerimizle büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyoruz. @istanbulbld etkinliği ruhumuzu yükseltiyor.
 
Atatürk’ü anma gecesi son hazırlıklar. İstanbul Kongre Merkezi’ndeki salonda vatandaşların ilgisi nedeniyle tek boş koltuk yok. @istanbulbld bu tür organizasyonlar için tebrikler. İstanbul halkı olarak büyük önderimizi uzun aradan sonra böyle etkinliklerle doya doya anıyoruz.
 
Türkiye yeniden gençlerin gelecek kaygısı taşımadığı bir ülkeye dönüşecek. Hukuk mutlaka geri gelecek. Özgürlükler yine başımızın tacı olacak. Eğitim ekonomik gelişmenin anahtarı olacak. Bilge vizyoner Atatürk yattığı yerden memleketi yönetmeye devam edecek. Siz yok olacaksınız.
 
Çok severim 10 Kasım sabahlarını. Hepimizin içinde 10 Kasım sabahı hüznü vardır her zaman. Türkiye’ye özgü çok kıymetli bir duygudur. Tarifi yoktur. Saat 9.05’de millet olarak ruhumuzda dalgalanan hüzün minnete dönüşür. O saygı anı bizi birbirine sessizce kenetler. Silemezler.
 
Twitte diyor ki “rejim muhafızları yüzlerce masum protestocuyu öldürmesine, 14.000 binden fazla sivili tutuklamasına rağmen Karaj’da ve diğer büyük şehirlerde halk büyük kitleler halinde sokaklara dökülüyor”.
Despite killing of hundreds of protesters and the arrest of more than 14,000 people, today there was a massive uprising in Karaj, and other cities in Iran, on the 40th day after the killing of protesters #HadisNajafi and other victims.

#MahsaAmini pic.twitter.com/Y1FhOfYiFb
 
İran’da baskıcı rejime karşı kadınların başlattığı, halkın görülmemiş destek verdiği protestolar neredeyse 50. gününde. Olaylar ülkenin her tarafına yayıldı. Sadece Tahran tarafı değil, İsfahan bölgesi de ayakta. Komşuda halk devrim yapacak gibi. Özgürleşmiş İran bize de yarar.
-Day 49 of Iran protests, in cities and provincial towns
-Protests denounce @khamenei_ir and deface his image
-Unveiled female protestors are commonplace, not only in north Tehran
-Thousands mourn/march today in Fouladshahr ("Steelcity"), Isfahan province: pic.twitter.com/DqekeDuP8I
 
Deprem oldu. Ayvalık iyi sallandı. Merkez üssü neresi ise umarım sorun yoktur.
 
Başörtülü öğrencimi çok seviyorum. Çalışkan, sorgulayıcı, inatçı, azimli, kendini aşmak için sürekli okuyan, yetenekli, becerikli pırıl pırıl bir genç kız. “Kimse başörtüm nedeniyle beni kullanamaz” demesini çok önemsedim. Bu akılcı cümle ortak geleceği bu muhteşem Cumhuriyetin.
 
Biz toplum olarak kim ne giymiş, açık mı, kapalı mı, Alevi mi Sünni mi, Türk Kürt her neyse bu ayrımları çoktan aştık bence. Kimse kimsenin yaşamına, tercihlerine, görüşlerine aldırmıyor artık. Ortak bir gelecek umut vadediyor mu ona bakıyoruz. İş, aş, dayanışma, sevgi. Budur.
 
Uzun süredir üniversitede ders veriyorum. Bizim derslerde farklı fikirler tartışılır, mutlaka uzlaşma zemini aranır. Geçenlerde başörtülü öğrencim söz aldı ve dedi ki: “hocam benim annem örtünme kaygılarıyla oy kullandı, ben umutlarıma cevap verecek istikbal için oy vereceğim”.
 
Kendini Türkçe çok iyi ifade eden bir açıklama olmuş. 600 yıl boyunca Türkçeyi Arapça ve Farsçanın baskısından kurtaran Cumhuriyetimizdir. Üzerinde “düşünce üretecek” daha bol zamanı olacak.
Bugün itibarıyla Grup Başkan Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.
 
In reply to @cemseymen
İsteyen türkler okusun. Biz kürtler ne mutlu türk değiliz
Replying to @hayatistebilmem
Bu kafa yapısıyla mutlu Kürt hiç olamazsınız.
 
Andımız hayatın başında bize ahlak kavramının ne olduğunu hatırlatırdı. Vatan ve bayrak sevgisini, toprağın kıymetini, dayanışmanın anlamını, ait olma duygusunu, ülkem için varolmanın gereğini ben andımızı okurken öğrendim. Kaldırılmasını içime sindiremiyorum. Geri getirin🇹🇷
Anıtkabir'de binlerce kişi hep birlikte Andımız'ı okuyor 🇹🇷🇹🇷🇹🇷 pic.twitter.com/Kkkcukvef1
 
Cumhuriyet için kuvvetler ayrılığı ve hukukun üstünlüğü esastır. İnsanı özgürleştirir. Cumhuriyet, “Buyruklarla değil, istişare ve yetkin kurumların işbirliği içinde çalışmasıyla kararların alındığı” sistemdir. Altta kalanın canı çıksın demez. Ülküsü yükselmek ve ileri gitmektir.
 
Bu rakamlar pek doğru gelmiyor . @cemseymen Cem bey, sizin bilginiz var mı bu konuda🙏
Replying to @SunaYildizoglu
Suna hanım bu veriler açıklanmaya muhtaç çünkü Türkiye’de son 20 yılda hayvan sayımı yapılmadı. Sadece hayvan sayısı değil bitkisel üretim rakamlarının da hatalı olduğunu düşünüyorum. AB müzakerelerinde istatistik faslının tarımsal veriler yüzünden kapanmadığını biliyoruz.
 
Ürgüp Belediyesi’nin Temenni mahallesindeki tarihi bölgede 2 parsele toplamda 5 dükkan yapma inadı. Alelacele başlayan inşaat. Buldozerin on bin yıllık kaya mağaraları düzlemesi. Günler süren karşı mücadelem. İnat. İnat. İnat. Sonuç yiten tarihi doku. Bir emlakçının afişi. Rant. twitter.com/i/web/status/1…
 
Turizmde çok parlak bir yıl. İlk 9 ayda Türkiye'ye gelen turist sayısı 40,2 milyon olmuş. Türk vatandaşları bu pahalılıkta kendi ülkesini gezemez. TL’nin rekor değer kaybıyla Türkiye yabancılar için ucuz cennet. Hayalini kuramayacakları 1.sınıf lüks otellerde bedavaya kalıyorlar.
 
Gözlemlediğim acı bir gerçek var. Yüksek enflasyonun yıkıcı etkisiyle alım gücü benzeri görülmemiş hızla düşen Türkiye’de artık kimse kimseye acımıyor. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç almak mümkün olmadığından döviz sabit kalsa da enflasyon artacak. En çok en alttaki ezilecek.
 
İran molla rejiminin baskı ve şiddetine karşı Berlin’de 100 bine yakın kişinin katıldığı dayanışma gösterisi düzenlendi. Bugüne kadar Avrupa’daki en kalabalık gösterilerden biriymiş. Cumhuriyetimiz sayesinde İranlının mücadelesini -her şeye rağmen özgür nefesle seyrediyoruz🇹🇷
 
In reply to @cemseymen
Günaydın Cem bey, spor amaçlı bisiklet kullanmaya başlayalı 1 hafta oldu. Sahil kesimi hariç istanbulda bisiklet kullanmak çok tehlikeli. Hemen olacak birşey değil elbet ama umarım bisiklet yollarınıda bir gün görürüz güzide ülkemizde.
Replying to @Berk1283
Çok haklısınız. Üzerinde duralım, kamuoyu baskısı oluşturalım. Bisiklet hayati önemde.
 
Bir kenti yaşanır yapan etkenlerden biri de bisiklet kullanımıydı. Şimdi paylaşım ekonomisiyle çok fazla alternatif var. Martı’nın Tek Araçla Gidelim platformunun yolculuk ve araç paylaşımı önerisini çok sevdim. Hem paylaşımcı hem de çevreci. webrazzi.com/2022/10/21/mar…
 
Tarım hayati önemde milli güvenlik meselesi. Bunu il il, köy köy gezerek yaptığım 1000’in üzerinde tarım programıyla ülkeme anlatmaya çalıştım. Ticari tohum, kimyasal gübre, tarım zehirleriyle ülke tarımını kıskaca aldılar. Fakıbaba samimiyetle sorunu çözmek isteyen tek bakandı.
AK Parti Üyeliği ve Milletvekilliğinden istifamla ilgili açıklamamı Milletime saygılarımla arz ediyorum. pic.twitter.com/k7bXswRZeT
 
İSİG İş Cinayeti Raporu:

Eylül ayında en az 157 işçi, iş cinayetlerinde hayatını kaybetmiş. 2022’nin ilk 9 ayında en az 1359 iş cinayeti yaşanmış. Aralarında sendikalı da neredeyse yok.
 
I discovered that the events occurred because of three dogs left astray against leash law. I regret for my words written during the heat of the incident. I do apologize from Mr. Alp Erkin and Mrs. Sadiye Erkin. @denizsenocakli @eatoncorp @Bergelectric
 
Olayınmedyayaservis edildiği gibi olmadığını, olaya hiçbir hayvanseverin kabul etmeyeceği tarzda köpeklerin tasmasız sokağa bırakılmasınınsebebiyet verdiğini anladım.Olayın henüz çok sıcak olduğu anda yaptığım paylaşımdan ötürü pişmanım.Alp Erkinve Sadiye Erkin’den özür dilerim
 
Kötülüklere karşı iyilikle meydan okumaya devam. Türkiye’de akıl almaz bir gıda terörü var. Ticari tohumlarla, ilaç diye yutturdukları tarım zehirleriyle, kimyasal gübrelerle bizi öldürüyorlar. Yeşim Hanım’ın Yenes çiftliği’ne program sonrası destek yağmış. İyi ki varsınız 🙋🏻‍♂️👏👏
 
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi
Dahiliye bölümü’nde yatan hasta yakınımız Meriç Özcan şu an ameliyatta. O RH (-) kana ihtiyaç var. 10 ünite çok acil kan ihtiyacımız için yardım edebilecek olanların desteğini esirgememesini rica ediyorum. Teşekkürler.
 
Genç, bir kaşif gibi dünyayı oyun alanına çevirir. Gençlik tutkudur, cürettir, hedef koymaktır. Risk almadan kendini keşfedemezsin. Konfor alanının dışına cesaretle çıkıp dünyada zorluklara meydan okumaktır gençlik. Bunu mecburen yapıyorsa ülkesi o gencin hayatını çalmıştır. Net.
 
SENTRUM'un hikayesinde yönümüzü ''yeşil dönüşüm''e çeviriyoruz.

Yeşil dönüşümün aslında bir iyilik hareketi olduğunu en müthiş örneklerinden SENTRUM ile anlattığımız 4.bölümü benim ya da Enerjisa’nın YouTube kanalından izleyebilirsiniz.
@enerjisa @undpturkiye @sabanciuniv
 
İran’da 43 yıldır iktidarda sözde islamcı, özde baskıcı rejimi protesto eden gencecik insanların üzerine yağan kurşunları izleyen herkes Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anıyor. Her zaman gururla söylüyorum: Mezarında ülkesini yöneten tek lider🇹🇷
 
 
For access to this functionality a Trendsmap Explore subscription is required.

A Trendsmap Explore subscription provides full access to all available timeframes

Find out more

Thanks for trying our Trendsmap Pro demo.

For continued access, and to utliise the full functionality available, you'll need to subscribe to a Trendsmap Pro subscription.

Find out more

This account is already logged in to Trendsmap.
Your subscription allows access for one user. If you require access for more users, you can create additional subscriptions.
Please Contact us if you are interested in discussing discounts for 3+ users for your organisation, or have any other queries.