User Overview

Followers and Following

Followers
Following
Trendsmap

History

Total Followers - Last Year
Daily Follower Change - Last Year
Daily Tweets - Last Year

Tweet Stats

Analysed 200 tweets, tweets from the last 320 weeks.
Tweets Day of Week (+0:00h)
Tweets Hour of Day (+0:00h)
Key:
Tweets
Retweets
Quotes
Replies
Tweets Day and Hour Heatmap (+0:00h)

Tweets

Last 50 tweets from @M_K_Blonska
Personel medyczny stoi dziś na pierwszym froncie trudnej walki z #koronawirus. W Światowy Dzień Zdrowia okażmy nasze wsparcie i solidarność z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami oraz wszystkimi pracownikami ochrony zdrowia, którzy ratują nasze życie. Dziękujemy! #BrawaDlaWas
 
Bez względu na epidemię #koronawirus, bez względu na tych, którzy potrzebują teraz wsparcia, PiS przeprowadza zamach stanu, by zapewnić sobie pełnię władzy na kolejne lata. Czasy praworządności muszą powrócić. Obiecuję, że wrócą.
 
PiS szykuje Polakom kryzys społeczny i pogłębienie chaosu prawnego. Kiedy w końcu zacznie pracować nad pomocą dla poszkodowanych przez #koronawirus? To najgorsza władza, jaką mogliśmy mieć w czasie kryzysu.
 
Za stan przygotowania naszego państwa do walki z epidemią #koronawirus i kryzysem odpowiada polski rząd. Dziś przekonaliśmy się, że nawet w tak poważnej sytuacji uprawia propagandę.
 
Cały świat walczy z #koronawirus, walczy o zdrowie ludzi, o ratowanie miejsc pracy. A w polskim rządzie przeciąganie liny. Przez ich egoizm tracą Polacy.
 
Minął miesiąc od wykrycia 1. przypadku #koronawirus w Polsce. Nadal:
- brak obowiązkowych, cyklicznych testów i środków ochrony osobistej dla personelu medycznego,
- brak realnej pomocy dla przedsiębiorców i pracowników.
Rząd wiedział o zagrożeniu w styczniu.
 
Dwa kluczowe słowa: „chcemy” i „dzisiaj”. Czy w poniedziałek na posiedzeniu Sejmu kolejny raz usłyszymy do premiera Morawieckiego, że jesteśmy od dawna przygotowani do walki z #koronawirus?
Minister @SzumowskiLukasz w #KPRM: Chcemy jak najszybciej i jak najwięcej testować. Dzisiaj wydaliśmy zarządzenie, by każdy szpital miał prawo testować. Wszystkie szpitale, nie tylko jednoimienne, będą mogły mieć zapłacone przez NFZ za testy dla swoich pacjentów i lekarzy.
 
M. Kidawa-Błońska Retweeted ·  
To 𝗡𝗜𝗘𝗣𝗥𝗔𝗪𝗗𝗔, że "Niemcom wolno, Polskę Bruksela chciała karać". #KomisjaEuropejska skutecznie interweniowała, kiedy Niemcy wstrzymały eksport masek medycznych, tak samo teraz skutecznie apelowała do Polski o korektę zakazów eksportu wewnątrz #UniaEuropejska 🇪🇺
 
Kolejna zmiana. Informacja premiera Morawieckiego nie jutro, ale w poniedziałek.
Replying to @M_K_Blonska
Posiedzenie Sejmu w poniedziałek rozpocznie się informacją premiera ws. stanu walki z epidemią koronawirusa. Odbędzie się także głosowanie ws. naszego sprzeciwu wobec zmian w prawie wyborczym.
 
Kolejna zmiana. Informacja premiera Morawieckiego nie jutro, ale w poniedziałek.
 
W Polsce co 6 osoba zarażona #koronawirus pracuje w ochronie zdrowia. Ponownie domagam się wprowadzenia obowiązkowych, cyklicznych testów dla personelu medycznego i zaopatrzenia w środki ochronne. To powinno być już dawno zapewnione.
 
Targi polityczne w obozie rządzącym opóźniają prace Sejmu. A tak wiele mówili o tym, że liczy się każda godzina, by szybko pomóc Polakom. Właśnie widzimy, jakie są prawdziwe intencje.
 
461 zarażonych #koronawirus wśród personelu medycznego. Tysiące w kwaratannie. Do zarażeń dochodzi w szpitalach niejednoimiennych. Brak środków ochronnych, brak obowiązkowych, cyklicznych testów - tak zadecydował PiS. Rządzący wolą urządzać teatr z wyborami niż realnie pomagać.
 
Pani Marszałek Kidawa-Błońska zaatakowała mnie, że nie zajmuję się ustalaniem terminu matur. Nie mam kontaktu do Pani Marszałek. Czy ktoś mógłby jej przekazać, że za przeprowadzenie matur odpowiada Ministerstwo Edukacji Narodowej, a nie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego?
Replying to @Jaroslaw_Gowin
Panie Premierze, maturzyści rekrutują się na wyższe uczelnie. Jeśli termin egzaminów ma zostać przesunięty, to także kalendarz naboru powinien się zmienić. I o tym mówiłam na konferencji. A numeru nie zmieniłam, proszę śmiało dzwonić. Chętnie porozmawiam.
 
MEN wciąż nie informuje, czy tegoroczne egzaminy się odbędą. Trzyma uczniów, rodziców i nauczycieli w niepewności. Dlatego przedstawiamy projekt ustawy o nieprzeprowadzaniu w tym roku egzaminu ósmoklasisty. Apelujemy także o przełożenie matur i szybką decyzję MEN w tej sprawie.
 
W 23. rocznicę uchwalenia Konstytucji z 2 kwietnia 1997 r. Polskie Towarzystwo Prawa Konstytucyjnego apeluje o pilne wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Na co jeszcze czeka rząd? ptpkcw.nazwa.pl/wp/stanowisko-…
 
M. Kidawa-Błońska Retweeted ·  
🎥dziś o godz. 11:30 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa @M_K_Blonska i @UrszulaAugustyn. Zapraszamy!
 
Polacy tracą pracę, bo przedsiębiorcy nie doczekali się pomocy od rządu. Tarcza jest dziurawa jak sito. Wzywam rząd do natychmiastowej, realnej pomocy dla pracodawców i pracowników. Sejm w piątek musi zająć się bezpieczeństwem ekonomicznym Polaków, a nie prawem wyborczym.
 
PiS znów oszukał Polaków. Bez dyskusji odrzucił senackie poprawki. Nie będzie 20 mld na ochronę zdrowia. Nie będzie obowiązkowych testów dla personelu medycznego, rozszerzonych zasiłków opiekuńczych ani zwolnienia z ZUS dla firm bez względu na wielkość. Z tarczy została atrapa.
 
Małgosiu, potrzeba bardzo dużo złej woli, żeby w decyzji o zastąpieniu billboardów wyborczych życzeniami zdrowia dla naszych Rodaków, doszukać się czegoś złego. Znamy się już trochę i trudno mi uwierzyć, że sama mogłaś to napisać. Pozdrawiam Cię jak zwykle serdecznie.
 
Polacy potrzebują dziś pomocy w postaci solidnej tamy, która zatrzyma kryzys, a nie wygłupów w internetowej aplikacji czy "zawieszania" kampanii na billboardach. Albo jest się w planie Kaczyńskiego i popiera wybory w maju, albo #bojkot. Panowie, trzeciej drogi nie ma!
 
 
Koniec z fikcją. Wysyłanie ludzi na wybory 10 maja to szaleństwo. Domagam się przełożenia terminu. Jeśli tak się nie stanie - będę nawoływać do bojkotu. Pozostali kandydaci powinni przemyśleć, czy chcą dalej uczestniczyć w grze Kaczyńskiego.
 
Apeluję do wszystkich, aby nie uczestniczyli w wyborach 10 maja. Jeśli nie można inaczej, niech odpowiedzią na nieodpowiedzialność władzy będzie powszechny bojkot.
facebook.com/16479825821335…
Magorzata Kidawa-Boska
facebook.com
 
Bardzo smutna wiadomość. Odszedł Mistrz, Krzysztof Penderecki. Wybitny kompozytor, autorytet, pedagog. To ogromna strata dla całego świata kultury. Dla nas wszystkich.
 
Dziś nie ma miejsca na niepotrzebne emocje. Kryzysowa sytuacja wymaga od nas, kandydatów demokratycznej opozycji, pilnej rozmowy. Zapraszam Was wszystkich na wideokonferencję jutro. Sztaby ustalą szczegóły.
 
Premier Morawiecki pomylił wroga. To nie z UE, Panie Premierze, ale z #koronawirus trzeba walczyć. Ta walka musi być skuteczna, dlatego wykorzystajmy mądrze i sprawnie środki z UE. Z tym nie można zwlekać.
In reply to @PE_Polska
W ramach inicjatywy inwestycyjnej w odpowiedzi na koronawirusa Polsce 🇵🇱 udostępnione zostanie 7,435 mld euro. #FunduszeUE 🇪🇺 wesprą: ✅ system opieki zdrowotnej ✅ małe i średnie przedsiębiorstwa ✅ rynek pracy Więcej: ➡️ eptwitter.eu/qpF5 #EuropejczycyPrzeciwCOVID19 pic.twitter.com/CtBmTniWzj
 
Oskarżam rząd. Byliście bezczynni, nie mówiliście prawdy. Tysiące ludzi codziennie naraża swoje życie bez sprzętu ochronnego, testów jest za mało, a Wy nie zrobiliście NIC. Teraz trzeba działać naprawdę szybko i zacząć prace nad #PakietBezpieczeństwa.
 
Nie dam się wciągnąć w tę brudną kampanię. Słowa, które od wczoraj są mi przypisywanie, nigdy nie padły. PiS manipuluje i odciąga uwagę od spraw naprawdę ważnych. Bycie przyzwoitym po prostu im się nie opłaca.
 
🔴 Wideokonferencja z przedstawicielami organizacji przedsiębiorców. pscp.tv/w/cUsVQDFZTEtK…
M. Kidawa-Boska @M_K_Blonska
pscp.tv
 
Jesteśmy posłami nie tylko na łatwe czasy. W tych najtrudniejszych musimy zrobić wszystko, by zapewnić Polakom bezpieczeństwo. PiS sieje zamęt poprzez obrzydliwe insynuacje. Żyjecie kampanią, a nie zajmujecie się problemami obywateli. Opamiętajcie się.
 
Zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego i ekonomicznego Polaków to dziś pilne zadanie. Składamy trzy projekty ustaw, którymi powinien niezwłocznie zająć się Sejm. Deklarujemy i oczekujemy współpracy przy wprowadzaniu rozwiązań, na które liczą Polacy. #PakietBezpieczeństwa
 
🔴 Zadaniem na teraz jest zapewnienie bezpieczeństwa ekonomicznego Polaków. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z przedsiębiorcami.
#koronawirus #PakietBezpieczeństwa facebook.com/MKidawaBlonska…
Wideokonferencja z przedsibiorcami
facebook.com
 
To nie czas na polityczną walkę. Wybory muszą zostać przełożone. Ich organizacja byłaby świadomym narażaniem obywateli na niebezpieczeństwo. Mam nadzieję, Panie Prezydencie, że taką jednoznaczną konkluzją zakończy się dzisiejsze posiedzenie #RBN.
 
🔴 Wideokonferencja z ekspertami w dziedzinie ochrony zdrowia. Zapraszam!
#koronawirus facebook.com/MKidawaBlonska…
 
Cały personel medyczny i wszystkie służby stojące na pierwszej linii walki z pandemią muszą mieć zapewnione obowiązkowe testy na obecność #koronawirus. Jeśli ich nie zabezpieczymy, kto będzie nas chronić? Dlatego powtarzam: więcej testów!
 
Ekumenicznie o wyzwaniach dla naszej wspólnoty w czasie epidemii #koronawirus. Zapraszam! facebook.com/MKidawaBlonska…
 
Najważniejsza rada w tym czasie dla każdego i każdej z nas: #ZostańmyWDomu. Pomyślmy o lekarzach i wszystkich służbach, które walczą o nasze zdrowie i życie. I apelują do nas: pomóż nam i nie wychodź. A jeśli musisz to bądź ostrożny i stosuj się do zaleceń. Chroń siebie i innych.
 
Odpowiedzialna decyzja Komisarza Wyborczego #zostańwdomu
Referendum ws.odwołania burmistrza w Boguszowie-Gorcach k. Wałbrzycha nie odbędzie w najbliższą niedzielę! Taką decyzję podjął ze względu na epidemię koronawirusa Komisarz Wyborczy powołany przez MSWiA. Jak w takiej sytuacji przeprowadzać wybory 10 maja? dziennik.walbrzych.pl/boguszow-gorce…
 
Pomoc dla pracodawców i pracowników to zadanie na teraz. Ich problemy rosną z dnia na dzień. Rozmawiałam dziś z przedsiębiorcami o skutkach #koronawirus dla nich i całej gospodarki.
#PakietBezpieczeństwa facebook.com/MKidawaBlonska…
Wideokonferencja z przedsibiorcami #PakietBezpieczestwa
facebook.com
 
Bartku, wiem, jakie to trudne. I jak bardzo walczyłeś o zdrowie Taty. Trzymaj się. Siły dla całej Twojej rodziny.
Chylę czoła przed wszystkimi, którzy stoczyli ciężką, długą i heroiczną walkę o życie Taty.
Odszedł.
Serce pęka ale muszę to napisać.
Nie przychodźcie na pogrzeb. Zostańcie w domu. Otulcie moją Mamę ciepłym słowem.
Spotkamy się wszyscy przy grobie Taty, jak minie zły czas.
 
Dziś na Prezydium Sejmu zwrócę się do Marszałek Witek o:
1⃣Rozpatrzenie na najbliższym posiedzeniu proj. ustawy o zwolnieniu ze składek ZUS
2⃣Skierowanie do I czytania senackiego proj.nowelizacji ustawy o walce z #koronawirus
3⃣Zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie posiedzenia
 
Wnioski z rozmowy z samorządowcami z całej Polski: trzeba dopuścić do badań wszystkie laboratoria, które spełniają warunki i robić więcej testów. Ponawiam mój apel do rządu, by pilnie podjął w tej sprawie decyzję. Tu liczy się czas. #koronawirus
 
 
Apeluję do Premiera Morawieckiego, by podjął decyzję o włączeniu do badań wszystkich laboratoriów, które mogą badać próbki i bezlimitowym finansowaniu testów przez NFZ. Trzeba pilnie zwiększyć dostępność testów na #koronawirus. To kluczowe dla opanowania epidemii.
 
Samorządy na Śląsku alarmują o braku środków ochrony osobistej. Lokalni przedsiębiorcy boją się o wynagrodzenia dla swoich pracowników. Brak jednolitych wytycznych,co do zasad funkcjonowania i zamykania urzędów. Samorządy potrzebują realnego wsparcia w walce ze skutkami epidemii.
Replying to @M_K_Blonska
Dziś o 10.00 rozmawiam o sytuacji w woj. łódzkim. @HannaZdanowska
 
Samorządy na Śląsku alarmują o braku środków ochrony osobistej. Lokalni przedsiębiorcy boją się o wynagrodzenia dla swoich pracowników. Brak jednolitych wytycznych,co do zasad funkcjonowania i zamykania urzędów. Samorządy potrzebują realnego wsparcia w walce ze skutkami epidemii.
 
Personel medyczny jest na pierwszej linii walki z #koronawirus. Państwo musi zadbać o bezpieczeństwo lekarzy i całego personelu, także na oddziałach innych niż zakaźne. Ubezpieczenie, obowiązkowe testy i środki ochrony muszą zostać im pilnie zapewnione. #PakietBezpieczeństwa
 
Nie można czekać ze wsparciem dla przedsiębiorstw i pracowników. Potrzebne są natychmiastowe działania, by ochronić miejsca pracy i zapobiec bankructwom. Mój pakiet antywirusowy dla gospodarki jest już gotowy. Wprowadźmy go jak najszybciej. Polacy oczekują realnej pomocy państwa
 
Wczoraj rozmawiałam z samorządowcami z woj. zach.-pom. o przygotowaniach do walki z #koronawirus. Wnioski:
więcej testów, włączenie Urzędu Marszałkowskiego do sztabu kryzysowego, zabezpieczenie pesonelu medycznego i pracowników socjalnych oraz pilne wsparcie dla przedsiębiorców.
Replying to @M_K_Blonska
Dziś rozmowa z woj. podlaskim. Wsród tematów sytuacja szpitala w Łomży.
 
 
Register for Trendsmap Access
Login via Twitter to start your free trial now

Don't have a Twitter account? You can also register via Facebook or Instagram

* Analytics, alert and visualisation tools require additional authorisation
Existing users can login

Our trial allows access to only the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Plus subscription provides full access to all available timeframes

Signup Now