@privaldinho | 28,744 followers
"Fred Vunja Bei ameshinda zabuni ya kuzalisha na kusambaza jezi za klabu ya Simba SC. Mkataba huo una thamani ya Tsh 2bn. Mwaka jana Simba ilipata Tsh 100m tu kwenye jezi" @bvrbvra

Tweet Engagement Stats

Stats are based upon replies and quotes of this tweet

Engagement Map

Quotes
Replies
Retweets
Trendsmap

Replies and Quotes

Total of 6 replies and 5 quotes found
Kwa bei za sasa za jezi (35K)
Vunjabei + simba wanatakiwa kuuza jezi Angalau 60k,
Hii inamaanisha simba inatakiwa kuuza jezi angalai 83 kwa siku kuweza kupata hiyo 2B,
Washabiki wa simba hype ya matokeo iendane na hype ya kununua jezi !
 
In reply to @privaldinho
 
 
In reply to @privaldinho
Wooooow 鉂も潳鉂も潳鉂も潳鉂も潳鉂も潳鉂も潳
 
 
Vunja bei na Mobetto
 
Kwamba this year itashoot zaidi 馃
 
 
In reply to @privaldinho
Feed Vunjabei Fanya mkataba kama huo na YANGA pia. Wewe ni MFANYABIASHARA Kwanza, na Mashabiki baadaye!
 
In reply to @privaldinho
Graham's philosophy of 鈥渧alue investing鈥濃攚hich shields investors from substantial error and teaches them to develop long-term strategies鈥攈as made聽The Intelligent Investor聽the stock market bible ever since its original publication in 1949. Order now 馃憠wa.me/message/5E7LIK鈥 pic.twitter.com/4J2x9DInsS
 
In reply to @privaldinho
asante maana bei ya jezi inaenda kushuka mpaka itafka sh 7000/= ha ha ha ha asante barabara
 

Retweeters

23 retweeters not shown
Free access is provided to the 8 hour timeframe for this page.

A Trendsmap Explore subscription provides full access to all available timeframes

Find out more

This account is already logged in to Trendsmap.
Your subscription allows access for one user. If you require access for more users, you can create additional subscriptions.
Please Contact us if you are interested in discussing discounts for 3+ users for your organisation, or have any other queries.